tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Belgrad’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Belgrad, özellikle kültür turizmi konusunda Avrupa’nın en gözde şehirlerinden bir tanesi. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan kent, tüm bu farklı kültürlerin izlerini taşıyor.

Belgradda gezilecek yerler

Osmanlı İmparatorluğu’nun da bir dönem hüküm sürdüğü topraklarda konumlanan şehirde Türk kültürünün birçok yansımasını da görmek mümkün. Ayrıca kentte çok sayıda müze de yer alıyor.

Kalemegdan

Türkçe kökenli bir ismi sahip olan Kalemegdan, Belgrad’daki en önemli turistik noktalardan bir tanesi. Kale ve meydan sözcüklerinin birleşiminden meydana gelen bu bölgede Belgrad Kalesi ve bu kalenin çevresindeki park yer alıyor. Kalemegdan’da yer alan ve yine ismi Türkçe kökenli olan bir diğer gözde yapı ise Sahat Kula (Saat Kulesi). Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan bölge, dünyanın dört bir yanından rotasını Belgrad’a çeviren gezginlerin akın ettiği noktalardan bir tanesi. Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan birçok eseri de görebileceğiniz bölgede aynı zamanda Belgrad Hayvanat Bahçesi de yer alıyor. Kalemegdan’da yer alan Damat Ali Paşa Türbesi, Stefan Lazarevic Anıtı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi ve Zindan Kapısı gibi çok sayıda önemli noktayı gezdikten sonra bölgedeki parkın etrafında konumlanan kafe veya restoranlarda dinlenebilirsiniz.

Nikola Tesla Müzesi

Nikola Tesla Müzesi

Ünlü bilim insanı Nikola Tesla’nın icatlarını ve kişisel eşyalarını görebileceğiniz müze, Krunska Caddesi üzerinde yer alıyor. 1952 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Nikola Tesla Müzesi, ziyaretçilere mucidin eserlerinin kopya ya da demo versiyonlarını görme şansı tanıyor. 160 bin kadar orijinal belgenin bulunduğu müzede; Tesla’nın kitapları ve dergilerinin yanı sıra ünlü mucidin sanat koleksiyonu gibi farklı alanlardan 5700 kişisel eşyası da sergileniyor. Pazartesi günleri hariç haftanın her günü 10.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık olan müze, Belgrad gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Knez Mihailova Caddesi

Belgrad’ın kalbi sayılabilecek noktalardan bir tanesi de şehrin en hareketli bölgesi olan Knez Mihailova Caddesi. Trafiğe kapalı olan cadde boyunca sayısız mağaza, kafe ve restoran yer alıyor. Ayrıca şehrin en önemli müze ve sanat galerilerinden bazılarına da ev sahipliği yapan cadde, mimarisi ile İstanbul’daki İstiklal Caddesi’ni andırıyor. Sırp Bilim ve Sanat Akademisi ile Sırp Güzel Sanatlar Derneği’nin de yer aldığı caddede yıl boyunca konser ve tiyatro gibi çok sayıda çeşitli etkinlik de düzenleniyor.

Tasmajdan Park

Tasmajdan Park (Taş Meydan Parkı), huzurlu atmosferiyle Belgrad’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Tıpkı Kalemegdan gibi ismini Türkçe kelimelerden alan park, St. Mark Kilisesi başta olmak üzere birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapıyor. Parkta yer alan Çocuk Kültür Merkezi, Dusko Radovic Çocuk Tiyatrosu ve tarihi postane binası da ilgi çekici noktalar arasında. Tasmajdan ismi ise Osmanlı döneminde bölgede yer alan taş ocakları sebebiyle bölgeye verilmiş. Hem yerel halkın hem de şehri ziyaret eden turistlerin gözde rotalarından biri olan Tasmajdan’ı, Belgrad’da gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Yukarı Yukarı