Beyrut'ta Gezilecek Yerler

Turizm açısından oldukça gelişmiş olanaklara sahip olan Beyrut hem zengin kültür çeşitliliğiyle hem tarihi yapılarıyla büyüleyici bir seyahat deneyimi vadeder. Seyahatinizi renklendirecek destinasyonlarla Beyrut seyahatinizi unutulmaz bir deneyime çevirebilirsiniz.

Beyrut Ulusal Müzesi

1942 yılında açılan müzede arkeolojik eserler sergilenir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında toplanmaya başlayan koleksiyonda toplam 100.000 eser bulunur. Özellikle eski Fenike bulguları ile dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip olan müze, Lübnan’ın en değerli kültürel mirasları arasındadır.

Harissa Tepesi

Beyrut Harissa tepesi

Kent merkezinden teleferikle ulaşılabilen Harissa Tepesi, 660 metre yüksekliktedir ve Meryem Ana Heykeli ile Maronit Katedrali’ne ev sahipliği yapar. 15 ton ağırlığındaki beyaz bronz heykel Lübnan’ın koruyucusu olarak kabul edilir. Muhteşem bir Beyrut manzarası vadeden Harissa Tepesi’ne seyahatinizde yer verebilirsiniz.

Al – Omari Camii

Beyrut Al Omari Camii

12. yüzyıldan kalma yapı, şehrin en köklü camilerinden biridir. 1291 yılında şehri ele geçiren Memlukler o zamanlar eski bir kilise olan yapıyı camiye çevirmiş ve adını Al – Omari Camii olarak ilan etmiştir. Romanesk tarzını yansıtan yapı, iç savaşta zarar görse de yapılan restorasyonlarla bugün de göz alıcı güzelliğini korur.

Burj Hammud

Ermeni Katolik cemaatin yoğunlukla yaşadığı bu bölge, Beyrut’un çok kültürlülüğünü temsil eden özel bir yerdir. Ermeni kültürü ile Lübnan kültürünün harmanlandığı bölge, turistler açısından oldukça ilgi çeken destinasyonlardan biridir.

Hamra

Hamra bölgesi Müslümanların yoğunlukla yaşadığı bir bölgedir ve turistik anlamda oldukça popülerdir. Alışveriş için burada yer alan mağazaları tercih edebilir, bölgenin büyüklü küçüklü restoran ve cafelerinde Beyrut lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Hamra sahillerinde denize girebilir, Akdeniz güneşinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.