Charleroi’de Gezilecek Yerler

Nehrin çevresine kurulmuş olması sebebiyle doğal güzelliklere ev sahipliği yapan ve tarihi açıdan önem taşıyan şehirde gezmekten keyif alacağınız birçok yer bulunuyor. 

Bois du Cazier

Charleroi Bois du Cazier

Charleroi’ye yakın mesafede blunan Marcinelle kasabasında bulunan Bois du Cazier, eskiden kömür madeniymiş ancak günümüzde müze haline getirilmiştir. Belçika’nın madencilik tarihine göz gezdirmek isterseniz 09.00 – 17.00 saatleri arasında müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Sambre

Charleroi sambre

Şehrin içinden geçen bu nehir görsel güzelliği açısından görmeye değer yerlerden birisi. Nehir manzarasını izleyerek bir şeyler yiyip içmek veya nehir kenarında vakit geçirmek isterseniz nehrin kenarında bulunan restoran ve kafelerde oturabilirsiniz. Ayrıca nehir üzerinde düzenlenen turlara da katılarak hoş vakit geçirebilirsiniz.

Musée de la photographie à Charleroi

Avrupa’nın en büyük fotoğraf müzesi olan bu yeri pazartesi hariç diğer günler saat 10.00-17.00 arasında ziyaret edebilirsiniz. 2200 m alana sahip büyük bir çağdaş fotoğraf sanat müzesi olarak 2008 yılında hayata geçirilen bu müzede teknik ve estetik anlamda farklı birçok fotoğrafı bir arada görme şansınız olacaktır.

BPS22

Sergi, müze ve sanat eserlerinin bir arada bulunduğu bu kültür sanat-merkezinde birçok aktivite düzenlenmektedir. Şehirde bulunduğunuz süre içinde bu aktivitelerden birinin parçası olmak isterseniz BPS22’ye gelebilirsiniz.

Arboretum of Monceau-Sur-Sambre

Charleroi tarihinde 1143 yılında inşa edilmiş feodal dönemden kalan en önemli mimari eserlerden birisidir. Yüzyıllar boyunca birçok kez farklı ailelerin eline geçmiş olan bu kale birçok yıpranmaya maruz kalsa da hala bölge tarihini yansıtan önemli bir yerdir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.