Doha'da Gezilecek Yerler

Katar’ın son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla, Ortadoğu’nun ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi haline gelen Doha, kendine has kültürü ve modernliği harmanlayarak eşsiz bir şehir haline gelmiştir. Ticari ve turistik açıdan Katar’ın kalkınmasında önemli bir rol oynayan Doha’da mutlaka görülmesi gereken yerler:

İslam Eserleri Müzesi

Doha İslam Eserleri Müzesi

2008 yılının Aralık ayında hizmet vermeye başlayan ve mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan İslam Eserleri Müzesi, görkemli koleksiyonu ile de dikkat çekicidir. Yaklaşık 45 dönümlük yapay bir ada üzerinde kurulu olan bu müze antik dönem İslam mimarisi izleri taşır. Çevresine başka bir bina yapılmaması için yapay bir adaya inşa edilen İslam Eserleri Müzesi, Doha’da ziyaret etmeniz gereken ilk mekândır.

Souq Wakif – Eski Pazar

Çarşı, pazar anlamına gelen “souq” şeklinde adlandırılan pazar, modern mimariden sıkılıp eski Arap çarşılarında gezmek isteyen ziyaretçiler için eşsiz bir seçenektir. Arap ve İslam kültürünün önemli izlerini taşıyan Eski Pazar, 100 yıllık bir tarihe sahiptir. Akşam saatlerinde adeta şölen havasına bürünen Eski Pazar’da vakit geçirerek, Doha’nın geleneksel yaşamının bir parçası olabilirsiniz.

The Pearl

Doha The Pearl

Doha’da bulunan yapay adaların en görkemlisi olan The Pearl 4 milyon metrekarelik bir alana kurulmuştur. Kuş bakışı bakıldığında istiridye içinde bulunan 3 inci tanesi şeklinde gözüken yapay ada, bu özelliği sebebiyle inci anlamına gelen “pearl” kelimesiyle anılır. Katar’da ikamet eden yabancıların mülk sahibi olduğu nadir bölgelerden biri olan The Pearl’de 20 bine yakın kişi yaşar.

Katara Kültür Köyü

Kültürel etkinliklerin cazibe merkezi olan Katara Kültür Köyü'nde, Arap dünyasının en önemli festivalleri gerçekleştirilir. Hem yöresel hem de modern izler taşıyan köyde sanatsal etkinliklerin tadına varabilir ve dünyaca ünlü tiyatro oyunlarını izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gondolania

Venedik şehir yapısından esinlenilerek inşa edilen alışveriş merkezi ailenizle keyifli vakit geçirmek için harika bir seçenektir. Gondolania’nın içinde büyük bir oyun ve eğlence alanı da mevcuttur.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.