tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Hamburg’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Hamburg’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Avrupa'nın kuzey bölgelerini tanımak, kültürünün nasıl değişiklik gösterdiğini ve birbirleri ile bağlarını gözlemlemek için Hamburg bir başlangıç noktası olabilir. Tüm tarihi boyunca hem kuzey hem de güney ülkelerle olan bağlantısı sayesinde bir geçiş noktası olan şehirde, gezilecek pek çok özel destinasyon vardır.

Hamburg City Hall

Hamburg city hall

19. yy’ın sonlarında inşa edilen Hamburg Belediye Sarayı, yalnızca bir belediye sarayı olarak değil aynı zamanda yerel parlamento olarak hizmet verir. Bu nedenle, sarayın şehrin tarihsel ve siyasi sürecinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu yapı Hamburg’un neo-rönesans dönem sanatını yansıtan ve zarar görmemiş nadir binalarından birisidir. Bina üzerinde altın olarak yazılmış “Soyumuzdan gelenler, yaşlılarımız tarafından kazanılan özgürlüğü korumak için çaba harcamalıdır.” diyen bir metin bulunmaktadır. Ayrıca bina yalnızca parlamento olarak değil aynı zamanda halka açık sergiler ve konserlere de ev sahipliği yapar.

Speicherstadt

Hamburg Speicherstadt

Hamburg eyaletinde yer alan bir semt olan Speicherstadt, bir kanalda kütükler üzerinde inşa edilmiş evlerden oluşur. Bu özelliği ile dünyada önemli bir örnek teşkil eder. Hamburg limanında, HafenCity mahallesinde yer alır ve 1883-1927 yılları arasında inşa edilmiştir.

St. Micheal Kilisesi

Hamburg St Michael kilisesi

1625 yılında barok tarzda inşa edilen kilise, oluşan tahribatlar ve savaşta gördüğü zarar sonucunda aslına uygun biçimde restore edilerek günümüze kadar gelmiştir. Elbe nehri üzerinde seyahat edilen gemiler için deniz feneri işlevi de görmesi nedeniyle dünyanın en uzun deniz fenerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kilisenin kendine ait eğitim de veren bir korosu bulunur ve mayıs ayından eylül ayının sonlarına kadar gece yarısı konserleri düzenlenir. Kilise kulesinden şehrin panoramik manzarası da seyredilebilir. Kilisenin gece manzarası da görülmeye değerdir. Mayıs-ekim aylarında 09.00-18.00 arasında hizmet veren kilise, kasım ile nisan ayları arasında ise 10.00 ile 18.00 arasında hizmet vermektedir.

Elpphilharmonie

Hamburg Elpphilharmonie

Kısaca Elphi olarak adlandırılan yarımada üzerinde yer alan bu konser salonu Hamburg’un önemli simgelerinden biridir. Şehrin en büyük binası olan konser salonu liman manzaralı olması nedeniyle turistlerin gözde mekânlarından birisidir.

Miniatur Wunderland

Büyük bir maket tasarım merkezi olan yer, dünyaca ünlü birçok yerin maketlerle sergilenmesinden oluşur. Coğrafi bölgeler, önemli olaylar birçok sahnenin ufak tasarımlarını burada görebilirsiniz. Çocuklarınız ile birlikte gezebileceğiniz, onların da çok eğlenceli vakit geçirebileceği bir seçenek olarak göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yukarı Yukarı