SAYFA BAŞINA DÖN

Hamburg’da Gezilecek Yerler

Avrupa'nın kuzey bölgelerini tanımak, kültürünün nasıl değişiklik gösterdiğini ve birbirleri ile bağlarını gözlemlemek için Hamburg bir başlangıç noktası olabilir. Tüm tarihi boyunca hem kuzey hem de güney ülkelerle olan bağlantısı sayesinde bir geçiş noktası olan şehirde, gezilecek pek çok özel destinasyon vardır.

Hamburg City Hall

Hamburg city hall

19. yy’ın sonlarında inşa edilen Hamburg Belediye Sarayı, yalnızca bir belediye sarayı olarak değil aynı zamanda yerel parlamento olarak hizmet verir. Bu nedenle, sarayın şehrin tarihsel ve siyasi sürecinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu yapı Hamburg’un neo-rönesans dönem sanatını yansıtan ve zarar görmemiş nadir binalarından birisidir. Bina üzerinde altın olarak yazılmış “Soyumuzdan gelenler, yaşlılarımız tarafından kazanılan özgürlüğü korumak için çaba harcamalıdır.” diyen bir metin bulunmaktadır. Ayrıca bina yalnızca parlamento olarak değil aynı zamanda halka açık sergiler ve konserlere de ev sahipliği yapar.

Speicherstadt

Hamburg Speicherstadt

Hamburg eyaletinde yer alan bir semt olan Speicherstadt, bir kanalda kütükler üzerinde inşa edilmiş evlerden oluşur. Bu özelliği ile dünyada önemli bir örnek teşkil eder. Hamburg limanında, HafenCity mahallesinde yer alır ve 1883-1927 yılları arasında inşa edilmiştir.

St. Micheal Kilisesi

Hamburg St Michael kilisesi

1625 yılında barok tarzda inşa edilen kilise, oluşan tahribatlar ve savaşta gördüğü zarar sonucunda aslına uygun biçimde restore edilerek günümüze kadar gelmiştir. Elbe nehri üzerinde seyahat edilen gemiler için deniz feneri işlevi de görmesi nedeniyle dünyanın en uzun deniz fenerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kilisenin kendine ait eğitim de veren bir korosu bulunur ve mayıs ayından eylül ayının sonlarına kadar gece yarısı konserleri düzenlenir. Kilise kulesinden şehrin panoramik manzarası da seyredilebilir. Kilisenin gece manzarası da görülmeye değerdir. Mayıs-ekim aylarında 09.00-18.00 arasında hizmet veren kilise, kasım ile nisan ayları arasında ise 10.00 ile 18.00 arasında hizmet vermektedir.

Elpphilharmonie

Hamburg Elpphilharmonie

Kısaca Elphi olarak adlandırılan yarımada üzerinde yer alan bu konser salonu Hamburg’un önemli simgelerinden biridir. Şehrin en büyük binası olan konser salonu liman manzaralı olması nedeniyle turistlerin gözde mekânlarından birisidir.

Miniatur Wunderland

Büyük bir maket tasarım merkezi olan yer, dünyaca ünlü birçok yerin maketlerle sergilenmesinden oluşur. Coğrafi bölgeler, önemli olaylar birçok sahnenin ufak tasarımlarını burada görebilirsiniz. Çocuklarınız ile birlikte gezebileceğiniz, onların da çok eğlenceli vakit geçirebileceği bir seçenek olarak göz önünde bulundurabilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.