SAYFA BAŞINA DÖN

Kuveyt’e Ne Zaman Gidilir?

Kuveyt’te hava sıcaklıkları genellikle çok yüksek. Kış aylarını tercih etmek, biraz daha rahat bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlar, aklınızda bulunsun.

Eğer Kuveyt’e iş seyahati için geliyorsanız zamanı seçme şansınız olmayacak elbette ama bu gibi durumlarda da seçtiğiniz kıyafetlerin çöl iklimine uygun olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yaz Mevsiminde Kuveyt

Kuveyt’i yaz mevsiminde ziyaret edenler, Arap kültüründe erkeklerin neden çarşaf benzeri ince kumaşlar giydiğini tam anlamıyla keşfediyor çünkü Kuveyt, yaz mevsiminde sıcaklık ortalamaları 40 derecelerinde seyrediyor!

kuveyt e ne zaman gidilir

Kış Mevsiminde Kuveyt

Kış mevsiminde güneş, deniz ve kum üçlüsünü içeren bir tatil yapmak isterseniz Kuveyt’i tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde Kuveyt, 20 derece civarlarında seyreden hava sıcaklığına sahne olabiliyor. Kuveyt’e gidilecek en ideal zamanlar ise bahar ayları. Hava her zaman güneşli ve denizden gelen hafif esintiler, Kuveyt’in Corniche bölgesinde yürüyüşe çıkmışken insanı mükemmel hissettiriyor.


Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt şehir merkezine 15.5 km uzaklıkta bulunan Kuveyt Uluslararası Havalimanı (KWI), gezginlerin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği modern bir tesis. Havalimanı bünyesinde bankalar, otel, döviz bürosu ve sağlık merkezi bulunuyor.

Kuveyt uçuşlarını bu havalimanı üzerinden gerçekleştiren Pegasus ile ekonomik Kuveyt uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Kuveyt uçuşlarından önce veya sonra Kuveyt Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için toplu taşıma, taksi ve havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Telefon: +965 2431 9829

https://www.dgca.gov.kw/


Türkiye Kuveyt Büyükelçiliği

Kuveyt seyahatiniz süresince ihtiyaç duyacağınız hizmetler için Türkiye Kuveyt Büyükelçiliğine başvurabilirsiniz. Büyükelçilik, pazardan perşembeye 09:00 ile 15:00 saatleri arasında başvurulara açık.

Adres: Embassies Area, Plot 16, Istiqlal Street, Daiyah 5

Tel: +965 2227 7400

http://kuveyt.be.mfa.gov.tr/Mission


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.