Kuveyt’e Ne Zaman Gidilir?

Kuveyt’te hava sıcaklıkları genellikle çok yüksek. Kış aylarını tercih etmek, biraz daha rahat bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlar, aklınızda bulunsun.

Eğer Kuveyt’e iş seyahati için geliyorsanız zamanı seçme şansınız olmayacak elbette ama bu gibi durumlarda da seçtiğiniz kıyafetlerin çöl iklimine uygun olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yaz Mevsiminde Kuveyt

Kuveyt’i yaz mevsiminde ziyaret edenler, Arap kültüründe erkeklerin neden çarşaf benzeri ince kumaşlar giydiğini tam anlamıyla keşfediyor çünkü Kuveyt, yaz mevsiminde sıcaklık ortalamaları 40 derecelerinde seyrediyor!

kuveyt e ne zaman gidilir

Kış Mevsiminde Kuveyt

Kış mevsiminde güneş, deniz ve kum üçlüsünü içeren bir tatil yapmak isterseniz Kuveyt’i tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde Kuveyt, 20 derece civarlarında seyreden hava sıcaklığına sahne olabiliyor. Kuveyt’e gidilecek en ideal zamanlar ise bahar ayları. Hava her zaman güneşli ve denizden gelen hafif esintiler, Kuveyt’in Corniche bölgesinde yürüyüşe çıkmışken insanı mükemmel hissettiriyor.


Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt şehir merkezine 15.5 km uzaklıkta bulunan Kuveyt Uluslararası Havalimanı (KWI), gezginlerin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği modern bir tesis. Havalimanı bünyesinde bankalar, otel, döviz bürosu ve sağlık merkezi bulunuyor.

Kuveyt uçuşlarını bu havalimanı üzerinden gerçekleştiren Pegasus ile ekonomik Kuveyt uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Kuveyt uçuşlarından önce veya sonra Kuveyt Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için toplu taşıma, taksi ve havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Telefon: +965 2431 9829

https://www.dgca.gov.kw/


Türkiye Kuveyt Büyükelçiliği

Kuveyt seyahatiniz süresince ihtiyaç duyacağınız hizmetler için Türkiye Kuveyt Büyükelçiliğine başvurabilirsiniz. Büyükelçilik, pazardan perşembeye 09:00 ile 15:00 saatleri arasında başvurulara açık.

Adres: Embassies Area, Plot 16, Istiqlal Street, Daiyah 5

Tel: +965 2227 7400

http://kuveyt.be.mfa.gov.tr/Mission


×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.