tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Kuveyt'te Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Kuveyt'te Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Kuveyt'te Gezilecek Yerler

MÖ 4. yüzyıldan beri yerleşim yeri olan Kuveyt’te İslam mimarisinin önemli örneklerini görebilir, Orta Doğu kültürünü yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz. Dünyanın en zengin ülkeleri listesinde başı çeken şehirde, lüks binalar ve modern yapılar da estetik açıdan göz dolduruyor. İşte, Kuveyt'in görülmeye değer noktaları…

Seif Sarayı

1915 yılında inşası tamamlanan Seif Sarayı, görkemli mimari yapısı ve yeşillikler içindeki bahçesi ile şehrin öne çıkan noktalarından. Saat kulesi ile de dikkat çekici olan yapının duvarları ise sarı çinilerle süslü. Ülkenin turistik değerini yükselten yapı, şehirde en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında geliyor.

Al Hamra Kulesi

Dünyanın 23’üncü, Kuveyt’in ise en yüksek noktası olarak kabul edilen Al Hamra Kulesi, toplamda 80 katlı. Şehrin en önemli simge yapılarından biri olan kule, dekonstrüktivist mimari anlayış ile inşa edilmiş. Ünlü kule TIME Dergisi tarafından "2011 yılının en iyi yapıları" listesinde de üst sıralarda yer almış.

Kuveyt Ulusal Müzesi

Basra Körfezi Caddesi üzerindeki beş ayrı binadan oluşan Kuveyt Ulusal Müzesi, ülkenin tarihi mirasını gözler önüne seriyor. Michel Ecochard adlı Fransız bir mimar tarafından tasarlanan müze, Kuveyt gelenek göreneklerine ve günlük yaşama dair pek çok unsuru bir arada bulunduruyor.

Kuveyt Bilim ve Doğal Tarih Müzesi

Ülkenin bilim ve doğal tarih hazinelerini ziyaretçilerle buluşturan Kuveyt Bilim ve Doğal Tarih Müzesi, 1972 yılından beri faaliyet gösteriyor. Müze içerisinde jeolojik, elektronik, makine, uzay bilimi, havacılık ve sağlık gibi pek çok farklı departman bulunuyor. 

Failaka Adası

Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Failaka Adası, Basra Körfezi’nin kuzeyinde kalan ada parçacıklarından. Tarihi kalıntıları ile adından söz ettiren ada, şehrin hem yerliler hem de turistler tarafından en çok ilgi çeken yerlerinden biri.

Büyük Camii

46 bin metrekarelik alana sahip olan Büyük Camii, Kuveyt’in en büyük camisi olarak biliniyor. Özellikle Ramazan ayında herkesin akın ettiği dini mekan, İslam mimarisinin önde gelen yapılarından biri olarak gösteriliyor.

Kobar Adası

Basra Körfezi üzerinde bulunan, çalılık ve kumlardan oluşan Kobar Adası, özellikle doğa tutkunları tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerden. 11 hektarlık bir alana yayılmış olan ada, mercan resiflerinin bulunduğu dalış merkezi ile de dalış tutkunlarının gözdesi. Kobar Adası’nda pek çok doğal güzelliği bir arada görerek heyecan verici kareler yakalayabilirsiniz.

Yukarı Yukarı