Leipzig’de Gezilecek Yerler

Kültürel faaliyetleri ile Almanya’nın sanatsever şehirlerinden biri olan Leipzig; aslına uygun restore edilmiş ve korunmuş yapıları, mimarisi, parkları, müzeleri ve şehir etkinlikleriyle ön plana çıkar.

St. Thomas Kilisesi

Leipzig aziz thomas kilisesi

Tarihi 12.yüzyıla uzanan St. Thomas Kilisesi mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır. Ünlü müzisyen John Sebastian Bach'ın, 1723 yılından 1750’ye kadar bu kilisede kantorluk yaptığı bilinir. Bach bu dönemde; 1212’de kurulan ve Almanya’nın en eski koroları arasında yer alan “Thomanerchor” isimli koronun başında görev almıştır.

Bach Müzesi

St. Thomas Kilisesi’nin karşısında yer alan Bach Müzesi, 16.yüzyıl mimarisinin özelliklerini yansıtır. 1710 yılında, George Heinrich Bose tarafından barok tarzında yenilenen yapı, 1970’lü yıllarda ise müzeye dönüştürülmüştür.

Leipzig Markt

Leipzig markt

Leipzig Markt (Eski Pazar) şehrin en eski ve gösterişli bölgelerinden biridir. Rönesans dönemin etkilerini taşıyan belediye binası Altes Rathaus’un yer aldığı meydan; kentte yaşayanların ve turistlerin buluşma noktası niteliğindedir.

Leipziger Universitatstrum Panaroma Tower

Leipzig Panaroma Tower

Şehrin en yüksek binası olan Leipziger Universitatstrum Panoroma Tower, merkezdeki Markt’a yakın Augustus meydanında yer alır. Dev, dik yamaç veya bilgelik timsali gibi benzetmelerle anılan bina 142 metre yüksekliğe sahiptir. 31. kattaki manzara platformu, şehrin fotoğraflanabileceği en ideal rotadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.