SAYFA BAŞINA DÖN

Malatya'ya Ne Zaman Gidilir?

Malatya tipik karasal iklim özelliğine sahiptir. Kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kuraktır. Bu nedenle şehre gidilebilecek en güzel zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Şehirde irili ufaklı birçok akarsu bulunmaktadır. Ayrıca şehrin Elâzığ ile sınırını oluşturan Murat Nehri de Malatya’nın can suyu niteliğindedir. İlkbahar ayları; özellikle bu su kaynaklarını ziyaret etmek ve çevresinde oluşan mükemmel manzaraya tanıklık etmek için ideal bir dönemdir. Köklü geçmişi ile doğası ile ünlenen kente yapılacak ziyaretlerin en az 3-4 gün olmasında fayda vardır.  

UCUZ UÇUŞ BUL

Malatya’daki Festivaller 

Malatya kayısı festivali

Malatya zengin tarihi ve kültürel yapısı ile dikkat çeker. Kültürel yapısına paralel olarak şehirde her yıl çeşitli festivaller düzenlenir. Tüm festival ve etkinlik programına Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün web sitesinden ulaşabilirsiniz. Yıl içerisinde düzenlenen çeşitli festivaller:  

  • Anadolu Kitap ve Kültür Festivali (Nisan- Mayıs)
  • Yeşilyurt Kiraz Festivali (Haziran-Temmuz)
  • Uluslararası Kayısı ve Kültür Festivali (Temmuz)
  • Uluslararası Erguvan Kültür Festivali (Temmuz)
  • Kayısı Festivali (Temmuz)
  • Darende Güreş ve Kültür Festivali (Ağustos)
  • Arapgir Bağbozumu Şenlikleri (Eylül)
  • Uluslararası Film Festivali (Kasım)
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.