SAYFA BAŞINA DÖN

Ordu'da Gezilecek Yerler

Ordu, Karadeniz'in alışılmış yapılanmasına sahip şehirlerinden biri olmasına karşın; olağanlıktan sıyrılan pek çok doğal, tarihi ve kültürel güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Şehirde gezip görülebilecek pek çok mekân bulunmaktadır.  

Boztepe

Ordu boztepe

İl merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan ve 450 metre yükseklikte konumlanan Boztepe, ziyaretçilerine muhteşem bir Karadeniz manzarası sunar. Şehir merkezinden teleferik ile ulaşım sağlayabileceğiniz tepede; yeme-içme tesisleri ve piknik alanlar da bulunur.  

Paşaoğlu Konağı

1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmış olan konağın taşları Ünye’den, ahşapları ise Romanya’dan getirilmiştir. Günümüzde Paşaoğlu Konağı ve Etnografya müzesi olarak misafirlerini ağırlamaktadır.  

Taşbaşı Kilisesi

Ordu kilise

Ordu’nun merkezinde bulunan kilise, 1853 yılında Rum Ortodoks Hristiyanları tarafından yaptırılmıştır. Yapımında kesme taş kullanılan kilise belirli bir süre cezaevi olarak da kullanılmıştır. Taşbaşı Kilisesi günümüzde Ordu’yu ziyarete gelen turistlerin uğrak mekânlarından biridir.  

Yason Burnu

Ordu yason burnu

Bir yarımada olan Yason Burnu, il merkezine 28 kilometre uzaklıktadır. 1.derece arkeolojik, 2.derece doğan SİT alanı olan Yason Burnu; sahip olduğu doğal güzellikler ile oldukça ünlüdür. Ayrıca Yason Burnu içerisinde ziyarete açık tarihi bir kilise de bulunmaktadır.  

Bolaman Kalesi

Kale, Pontus Rum İmparatorluğu zamanında yapılmıştır. O dönemin izlerini taşıyan kalede; karakol ve kale gözlem faaliyet için oluşturulan iki bölüm bulunmaktadır. Bolaman Kalesi, tarih severlerin şehirdeki ilk durakları arasındadır.  

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.