Prag Şehir İçi Ulaşım

Prag ulaşım charles köprüsü

Prag kenti ulaşım bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehrin gezilmesi gereken yerleri yürüme mesafesinde bulunuyor. Toplu taşıma olarak ise en çok 3 ana hat ve 57 durağa sahip metro hatları kullanılıyor. Metrolar 05.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bunun yanında otobüs, tramvay, taksi ya da füniküler de tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Şehir içinde en çok kullanılan araçlardan biri olan tramvaylar, şehrin hemen hemen her bölgesine ulaşım sağlıyor. Turistik bölgelere ulaşım sağlıyor olması sebebiyle en çok kullanılan tramvay hatları 1, 14 ve 22 numaralı hatlardır. Bu hatlar 04.00 ile 24.00 arasında hizmet verir. 24.00 ile 04.00 saatleri arasında ise, yalnızca 51 ve 59 numaralı tramvay hatları hizmet verir. Tramvay biletlerini otomatik bilet makinelerinden ya da şehir içindeki büfelerden satın alabilirsiniz.

Şehir içinde kullanılan bir diğer ulaşım sistemi de şehre özgü tarifi bir ulaşım aracı olan fünikilerdir. Her 15 dakikada bir seferleri olan araçlar, Petrin Tepesi ve Mala Strana bölgesini birbirine bağlar ve 09.00 ile 23.20 arasında çalışır. Şehirde daha konforlu ve rahat bir ulaşım içinde taksi kullanabilirsiniz. 


ARAÇ KİRALA

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.