Priştine'de Gezilecek Yerler

Ev sahipliği yaptığı medeniyetler sayesinde, doğu ve batı kültürünün harmanlandığı Priştine, tarihi ve kültürel değerleriyle keşfedilmeyi bekleyen şehirler arasında yer alır.

Pristine şehir kütüphanesi

Skanderberg Heykeli

Priştine’nin merkezinde bulunan heykelin etrafında bir süs havuzu bulunuyor. Skanderberg heykeli ve havuz, şehre gelen turistler tarafından fazlasıyla ilgi çekmesinin yanı sıra, şehrin buluşma noktası olarak biliniyor.

Kosova Ulusal Müzesi

Pristine kosova ulusal müzesi

Kosova Ulusal Müzesi, Kosova’nın en önemli müzeleri arasında yer alıyor. Uzun süre kapalı kalan ve 2014 yılında ziyarete açılan müze, Kosova Savaşı’ndan eserlere ev sahipliği yaptığı için turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Fatih Camii

Priştine fatih cami

“Hünkar Cami” olarak da bilinen cami, Osmanlı İmparatorluğu’nun şehre bıraktığı en önemli tarihi eserler arasında yer alıyor. Klasik Osmanlı mimarisi ile inşa edilen Fatih Cami, minareleri 1955 yılında zarar görmüş olmasına rağmen, şehirdeki Osmanlı kalıntılarını görmek isteyen turistler için oldukça sık ziyaret edilen rotalar arasında yer alıyor.

Saat Kulesi

Bu kule 1840’lı yıllarda Mehmet Yaşar Paşa tarafından yaptırılmıştır. Halka namaz saatlerini hatırlatmak amacı ile yapılan kule, 26 metre uzunluğunda ve altıgen şeklindedir. Kulenin içerisinde bulunan orijinal saat mekanizması uzun yıllar önce çalınmıştır.

Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi

Pristine Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi

Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi, Priştine’de aktif olarak kullanılan tek Ortodoks Kilisesi’dir. 2004 yılında restore edilen ve 2010 yılında tekrar hizmete açılan kilise, mimarisi ile ziyaret edenleri büyüleyen rotalar arasındadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.