tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Sinop’ta Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Sinop’ta Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

6000 yıllık geçmişe sahip olan Sinop, Karadeniz bölgesinin en güzel kentleri arasında. Bölgenin tek doğal limanı olma özelliği taşıyan şehirde gezilip görülecek yerler listesi de hayli kabarık. İşte, Sinop’ta görülmeye değer noktalar…

Sinop Kalesi

M.Ö. 7. yüzyılda yapılan Sinop Kalesi, şehrin merkezinde sahile sıfır bir konumda yer alıyor. Kale merdivenlerini takip ederek üst katlara çıkabilir, tepeden şehrin büyüleyici manzarasının ve masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. 

Tarihi Sinop Cezaevi

Geçmişi 4000 yıl öncesine dayanan Tarihi Sinop Cezaevi, eski bir kaleden cezaevine çevrilerek uzun yıllar kullanılmış. Sabahattin Ali ve Refik Halit Karay gibi ünlü tutukluları ağırlayan cezaevi, şu anda müze olarak hizmet veriyor. Popüler dizilerin de çekildiği cezaevinin pek çok bölümü orijinal hali ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Hamsilos Koyu

Sinop Hamsilos

Şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan Hamsilos Koyu, ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıyor. Enfes manzarası ve gün batımı ile meşhur olan koyda çadırla kamp yapmak da mümkün.

Sinop Arkeoloji Müzesi

1970 yılında kurulan Sinop Arkeoloji Müzesi, 2001 yılında çeşitli restorasyon çalışmalarından geçerek yenilenmiş ve 2006 yılında tekrar ziyaretçilerine kapılarını açmış. Taş eserler, küçük buluntular ve sikke bölümü müzede öne çıkan yerler arasında.

Etnografya Müzesi

Sinop etnografya müzesi

18. yüzyıl konaklarını hatırlatan nostaljik mimarisi ile Etnografya Müzesi ahşap, tuğla ve karkas karşımı yapısı ile dikkat çekiyor. 4 kattan oluşan müzede yöresel kılıç, takı ve dokuma tezgahlarını görebilirsiniz.

Erfelek Şelaleleri

Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Erfelek Şelaleleri, irili ufaklı 28 şelaleden meydana geliyor. Giriş ücreti olan şelalede piknik veya kamp yapmak mümkün. Merdiven şeklindeki şelalelerde doğanın tadını çıkarabilir, harika kareler yakalayabilirsiniz.

Diyojen Anıtı

Sinop diyojen anıtı

Sinop’ta yaşayan ünlü filozof Diyojen’e ait olan Diyojen Anıtı, turistlerin uğrak noktalarından birini oluşturuyor. Dünyaca ünlü Yunan filozofu hayattayken bir fıçı içinde yaşadığı için heykeli de fıçı üzerinde yapılmış.

Akgöl

Sinop Akgöl

Ayancık ilçesi sınırları içinde yer alan Akgöl, doğa harikası görünümü ile tatilcilerin favorisi. Deniz seviyesinden 1200 metre yukarıda ağaçlarla çevrili yemyeşil bir alanda bulunan yayla, zengin yaban hayatı ile de dikkat çekiyor. 

İnaltı Mağarası

Sinop İnaltı mağarası

Ayancık ilçesine 40 km uzaklıkta yer alan İnaltı Mağarası, 700 metre uzunluğa sahip. Sarkıt ve travertenlerle çevrili olan mağara, 2004 yılında ziyaretçiler açılmış.

Şahin Tepesi

Kefevi mahallesi içerisinde yer alan Şahin Tepesi, şehri kuş bakışı gören manzarası ile ziyaretçilerin en sık uğradığı yerlerden. Eski zamanlarda gözetleme yeri olarak kullanılan tepenin uçsuz bucaksız manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilir, şehrin panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz.

İnceburun Feneri

Ülkemizin en kuzey noktası olan İnceburun sınırları içindeki İnceburun Feneri, 1863 yılında inşa edilmiş. 12 m yüksekliğe sahip fener, şehrin 20 km uzağında yer alıyor.

Sinop Plajları

Yaz aylarında kalabalıklaşmaya başlayan şehirde birbirinden güzel plajlar öne çıkıyor. Güzelyalı, Mobil Halk, Kumkapı ve Yuvam plajları tatilcileri ağırlıyor. Yaz boyunca plajlarda denizin ve güneşin keyfini sürüp eğlenceli zaman geçirmek mümkün.

Yukarı Yukarı