SAYFA BAŞINA DÖN

Tiran’da Gezilecek Yerler

Tarihi açıdan oldukça zengin olan Tiran’da Osmanlı Tarihi’nden kalma birçok eser görebilir ve Saat Kulesi gibi yapıları gezerek şehir manzarasını izleyebilirsiniz. İşte Tiran’da görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bazıları:

Tiran Ethem Bey Cami Saat Kulesi Meydan

Ethem Bey Cami

Yapımı 1790’da Molla Bey zamanında başlamış olan cami, 1820’de Molla Bey’in oğlu Hacı Ethem Efendi döneminde bitmiştir. Komünist rejim döneminde kapalı tutulan cami, 1991 yılında tekrar ibadete açılmıştır.

Saat Kulesi

Ethem Bey Cami’nin hemen önünde bulunan kule; 35 metre yüksekliğindedir ve 90 basamaklı merdivenleri bulunmaktadır. Şehrin manzarasının tadını çıkarmak isteyenler için ideal adreslerden biridir.

İskender Bey Meydanı

40.000 metrekarelik bir bölgede bulunan İskender Bey’in at üzerindeki heykeli Tiran’ın tam merkezinde yer almaktadır ve 11 metre uzunluğundadır. Bu nedenle bulunduğu alan İskender Bey Meydanı ismini almıştır. İskender Bey, şehre olan katkılarından dolayı Arnavut halkı tarafından çok sevilmektedir. Tiran denilince akla gelen ilk yer olan İskender Bey Meydanı 2012 yılında yeniden şekillendirilmiştir.

Tiran Ulusal Tarih Müzesi

1981 yılında açılan müze, Tiran’ın simgelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. İçinde Osmanlı dönemine ait tarihi eserler de bulunan müzede 3 binden fazla eser yer almaktadır.

Tiran Kongre Sarayı

Arnavutluk İşçi Partisi’nin kongrelerine komünizmin son dönemlerinde ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde 2100 oturma kapasitesi ile çeşitli festival ve etkinlikler için kullanılmaktadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.