Oslo’yu En Ekonomik Yoldan Keşfetmenin İpuçları

Her zaman söyleriz, seyahat bir ihtiyaç. Bu ihtiyacı karşılamak için bazen yurt içi bazen yurt dışı uçuyor ve en güzel şehirlerde alıyorsun soluğu. Sen de tutkunlardan birisin bilirsin, seyahatsiz yapamayan insanlar bahane üretmeyi sevmezler ve gitmek istedikleri yere gitmek için bavullarını her zaman toplamaya hazır bulunurlar. O halde şimdi de bahaneleri bir kenara bırakıyoruz; dünyanın en pahalı şehirleri arasında gösterilen Oslo’yu en ekonomik yoldan keşfetmek için ipuçlarını sıralıyoruz.

Ucuz Uçak Bileti İçin Adresi Biliyorsun

Evet, ekonomik bir tatil olacak demiştik. Ekonomik bir ulaşım için de en doğru adres biziz. Oslo’yla buluşmayı daha fazla erteleme, hemen Pegasus’tan Oslo ucuz uçak biletini al, bitsin bu özlem. Hem bir kavuşmaya ve keşfe daha aracı olduğumuz için biz de mutluluktan havalara uçalım!

Oslo Pass Adında Bir Kahramanın Var

Uçaktan indiğin andan itibaren şehir içi ulaşım maceran başlıyor. Oslo’da görmek istediğin pek çok yer var ve en ucuz ulaşım yolu ise toplu taşıma araçları. İşte Oslo Pass’ı aldığın takdirde; otobüs, feribot, metro hatta havalimanı ulaşımını sağlayan toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binebiliyorsun. 24, 48 ve 72 saat geçerli üç alternatifi bulunan Oslo Pass sayesinde daha uygun fiyatla şehir içi ulaşımını sağlayabilirsin.

Oslo Pass’ı kullanabileceğin bir diğer alan ise müze girişleri. Bu kart, 30’u aşkın müzeye ücretsiz bir şekilde giriş yapmanı sağlıyor. Bu da bütçende oluşacak artışı doğrudan engelliyor.

Oslo’da yapabileceğin aktivitelerin çoğunda da Oslo Pass sayesinde indirimlerden yararlanabilirsin. Bazı restoranlarda, lunaparklarda, kayak merkezlerinde hatta konser biletlerinde bile bu kart sayesinde indirim alabilirsin. Gerçekten tam bir kahraman değil mi?

Konaklama İçin Acele Etme

Konaklama konusunda aceleci davranmak, daha ucuz bir alternatifi değerlendiremeyecek olma ihtimalini doğurabilir. Bu yüzden ince ele, sık doku kararını öyle ver. Her yerde olduğu gibi, Oslo’da da merkezden uzak olan konaklama seçenekleri daha uygun fiyat sunuyor. Zaten Oslo Pass sayesinde tüm toplu ulaşım araçlarına binebiliyorsun. Merkezden uzak olmanın sana ekstra bir maliyeti olmayacak, aksine ekonomik bir şekilde konaklamanı sağlayacak.

Yemek İçin Ekonomik Seçenekleri Değerlendir

Oslo’nun pahalı olduğunu en iyi, yemek yemek için bir restorana girdiğinde anlayacaksın. Sana tavsiyemiz, bir restorana girmeden önce mutlaka sunduğu fiyat aralıklarını araştır. Fast food restoranları, Oslo geneline göre çoğunlukla daha uygun fiyatlı yemek yiyebileceğin yerler. Yine de fiyatlar sana çok geliyorsa ve imkanın varsa bir marketten alışveriş yapıp yemeklerini evde yapabilirsin. Öğle yemekleri için de sandviçini hazırlayıp yanına aldın mı oldu bu iş! Her ihtimale karşı bir kaç ucuz Oslo restoranını da şuaraya bırakıyoruz: The Kasbah, Mucho Mas, Munchies Torggata, Peppes Pizza..

Hadi Hemen Uçak Bileti Arauçak bileti