Bişkek'te Gezilecek Yerler

Bişkek’e gelmişken ziyaret etmeden dönmemeniz gerek yerler arasında şehrin ana meydanı, ünlü Oş Pazarı, Rus Ortodoks Kilisesi ve daha fazlası yer alır. Önemli tarihi olaylara tanılık etmiş şehirde gezeceğiniz bu yerler ile şehrin tarihine daha yakından tanık olabilirsiniz.  

Alo-Too Meydanı

Bişkek Ala Too meydanı

Bişkek’in ana meydanıdır. Alo-Too Meydanı 1984 yılında inşa edilmiştir. Meydan sokak şenlikleri, festivaller ve toplantılar için buluşma yeridir. Alo-Too Meydanı’nın tam merkezinde ulusal kahraman olarak kabul edilen Manas’ın bir heykeli vardır. Bişkek’in simgesi olan meydan, bağımsızlık hareketinin başladığı yer olduğu için önemlidir. Meydanda Kırgızistan için büyük öneme sahip olan müzisyen ve şair Akyn Toktogul Satylganov adına yapılan Kırgız Ulusal Filarmoni Binası bulunmaktadır. Bu meydanda Parlamento Binası da bulunmaktadır. Sovyet zamanından beri ayakta kalan bina, mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmektedir.  

Oş Pazarı

Bişkek oş pazarı

Bişkek kentinde bulunan Oş Pazarı çok ünlüdür. Geleneksel renkli Kırgız kıyafetlerinden sebze ve meyveye kadar birçok ürünün bulunduğu Oş Pazarı, Bişkek’in başkent olmadığı zamanlardan günümüze kadar varlığını korumuştur.  

Devlet Tarih Müzesi

Devlet Tarih Müzesi, Parlamento Binası ve Alo-Too Meydanı arasındadır. Müzede Sovyet zamanından kalan eserler, Kırgızistan kültürü ve tarihine ait eserler sergilenmektedir.  

Rus Ortodoks Kilisesi

Bişkek Rus Ortodoks Kilisesi

Orta Asya’nın en büyük kilisesidir. 2500 kişilik kapasiteye sahiptir. Bişkek’in güneyinde bulunan kilise 2015 yılında tamamlanmıştır.  

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.