Cenevre’de Gezilecek Yerler

Mimarisi ve doğası ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Cenevre hem tarihi hem de kültürü ile misafirlerine unutulmaz bir seyahat sunuyor. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de pek çok önemli kuruluşun merkezi olan Cenevre; kültürel, doğal ve tarihsel açıdan görülmeye değer pek çok güzelliğe sahiptir.

St. Pierre Katedrali

St. Pierre Katedrali Cenevre

16. yy.’ın önemli gotik eserlerinden biri olan St. Pierre Katedrali, eski şehirde bulunan ünlü yapılardan biridir. Kendine has mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan katedralin alt bölümünde önemli bir arkeolojik kazı alanı bulunur. Kulesinden bütün şehrin göründüğü ve günümüzde müze olarak kullanılan katedrale giriş ücretsizdir.

Jet D’eau

Cenevre dendiğinde akla ilk gelen eserlerden biri olan Jet D'eau 1891 yılında inşa edilmiştir. Estetik açıdan oldukça değerli olan fıskiye yaklaşık 150 metre yüksekliğe çıkan bir su şovu sunar. Özellikle akşam vakitlerinde görsel şölen sunan Jet D’eau’yu mutlaka görmelisiniz.

Birleşmiş Milletler Binası

Dünyanın en önemli örgütlerinden bir tanesi olan Birleşmiş Milletler Binası, Cenevre şehir merkezinde yer alır. İçinde alınan kararlar kadar görkemli yapısı ile de ziyaretçileri cezbeden Birleşmiş Milletler binasına giriş ücretlidir. Belirli alanların gezilebildiği bina mutlaka görülmesi gereken yerlerin başını çeker.

Reform Anıtı ve Reform Müzesi

Protestanlar için oldukça önemli olan Reform hareketi anısına yaptırılan eser, bu hareketin simge isimlerinin heykellerinden oluşmaktadır. Görkemli görüntüsü ile reform tarihinin en önemli göstergesi olan Reform Anıtı’nı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Neuve Meydanı

Tiyatro, konser ve daha pek çok sanat etkinliğinin gerçekleştirildiği mekânların ortasında bulunan Neuve Meydanı, Cenevre’nin sanat meydanı olarak bilinir. Henri Dufour’un bir heykelinin bulunduğu bu meydan Cenevre’nin sanatsal geçmişini temsil eden simgelerdendir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.