Düsseldorf Şehir İçi Ulaşım

Düsseldorf Şehir İçi Ulaşım

Düsseldorf ’ta şehir içi ulaşımı sağlayan ana şirket Rheinbahn’dır. Ulaşımda metro (u-bahn), tramvay (s-bahn) ve otobüsler kullanılır. Düsseldorf’da kısa mesafe için (Kurzstrecke), A,B,C ve D grupları olmak üzere beş farklı biletleme tipi bulunur. Kısa mesafede sadece dört durak gidebilirsiniz. A tipi bilet şehir içinde geçerli değildir. Alınan biletlerin bölgesi ve süresi belirlidir. Bu süre boyunca başka bir ücret ödemeden belirlenen bölgedeki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Çok sayıda otobüs hattının bulunduğu şehirdeki metro hatlarının sayısı 8, tramvay hatlarının sayısı 13’dür. Toplu taşıma hizmeti sabah 05.00 ile gece 01.00 arasındadır. Hizmet verilmeyen saatlerde ise  02.00 ve 05.00 arasında küçük otobüsler çalışır. Bu otobüslerde bilet, şoförden alınabilir. Otobüs duraklarındaki elektronik göstergelerden hangi numaralı otobüsün kaç dakika sonra geleceği ve güzergâhı hakkında bilgiler almak mümkün.

Bazı restoran ve müzelerde indirimlerden yararlanmanızı sağlayacak “Welcome Card” alarak ulaşımınızda da indirim ve kolaylık elde edebilirsiniz. Merkez Tren İstasyonundaki turizm danışma bürosu, müzeler, oteller ve toplu taşıma bileti satan yerlerden “Welcome Card” temin edilebilirsiniz. Kartı alırken belirtilen süreye göre ödeme yapılır. Bu süre zarfında ulaşıma başka ücret ödenmez. Ayrıca bu kart ile çok sayıda restoranda %10-15 arası, şehir turlarında ve Ren turunda %20’ye varan indirim hakkı kazanmış olursunuz. Birçok müzeye ücretsiz girebilir ya da indirimlerinden faydalanabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.