Düsseldorf'ta Gezilecek Yerler

Şehirde Ren Nehri, tarihi eserler ve alışveriş merkezleriyle ünlü caddeye ek olarak gezilmesi gereken başka birçok yer bulunur.  

Eski Şehir

Düsseldorf Eski Şehir

Ren Nehri ve Heinrich-Heine-Allee arasında kalan Eski Şehir, Düsseldorf’un kalbinin attığı yarım kilometrekarelik bir alandır. Bölgede yer alan ulusal ve uluslararası restoranlar, popüler mekânlar, antika içecek fabrikaları ve alışveriş için birçok mağaza bulunur. Bunun yanı sıra Lambertus Kilisesi, kale meydanı, NRW sanat müzesi gibi kültürel ve tarihi içerikli turlar ile ziyaret edilebilecek yapılar da vardır.

Königsallee

Düsseldorf Kö

Königsallee, şehrin alışveriş merkezidir. Halk tarafından “Kö” olarak adlandırılan caddede birçok tanınmış lüks markanın satışını yapan mağazalar bulunur. Mağazaların yanı sıra cadde boyunca restore edilmiş evler, fıskiyeler, köprüler veya süslü korkuluklara da rastlamak mümkündür. Caddede dekoratif amaçlı yapılmış fener, telefon kulübesi, direk, saat gibi objeler bulunur.

MedienHafen

Düsseldorf Medienhafen

Ren Limanı’nın restorasyonundan sonra ile gezilmeye başlanan MedienHafen’da, alandaki eski silo ve depoların, bölge karakteristiğini yansıttığı görülür. Restorasyonun yanı sıra, aslına uygun kalınarak, uluslararası üne sahip mimarlar tarafından tasarlanan binalar da dikkat çeker.

Benrath Sarayı

Dusseldorf Benrath Sarayı

1755’te başlayıp 1770’te tamamlanan inşaatı ve görkemli mimarisi ile Barok kültürünün eseridir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. İçinde Doğa Tarihi Müzesi ve Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi bulunmaktadır.

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Düsseldorf Nordrhein Westfalen

1961 yılında kurulan yapı, eyaletin en büyük sanat koleksiyonunu içerir. 20.yüzyıldan 21.yüzyıla geçişte, sanatın nasıl evrildiği görülebilir. Müzede Picasso, Klee, Richter, Jackson Pollock, Andy Warhol, Joseph Beuys gibi ünlü sanatçıların eserleri de bulunur.  

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.