SAYFA BAŞINA DÖN

Manchester’da Gezilecek Yerler

Sahip olduğu değerlerle tarih, kültür ve sanat turizminin başrolleri arasında yer alan Manchester; ziyaretçilerine her anı dolu dolu bir seyahat vadeder.

Manchester Katedrali

Manchester Kathedrali

14. yüzyılda inşa edilmiş olan bu katedral İngiltere’nin en büyük katedrali olarak bilinir. Irwill Nehri’nin yakınında olan bu katedral, Viktoryen dönemin mimari izlerini taşır.

National Football Museum

Geçmişten günümüze futbol tarihinin tüm detaylarıyla aktarılmasını hedefleyen müze, futbol severlerin mutlaka uğraması gereken rotalar arasındadır. Futbol tarihinde önem taşıyan pek çok nesnenin sergilendiği ve simülasyon oyunların yer aldığı müze, “Dünyanın en büyük futbol müzesi” unvanına da sahiptir.

Old Trafford

Manchester Old Trafford

Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik bu stadyum, şehrin sembolleşmiş değerleri arasındadır. 2. Dünya Savaşı’nda zarar görmüş olması sebebiyle, yapı tekrar inşa inşa edilmiş ve hayata kazandırılmıştır. Stadyumun bir diğer adıyla "Düşler Sahnesi" olarak tanımlanıyor olması, stadyumun ülke futbolu için ne denli önemli bir yere sahip olduğunun da göstergesi niteliğindedir.  

Castlefield

Şehre ismini veren Roma Kalesi Mamucium’un yer aldığı bu bölge, Eski Roma dönemi tarihini en yakından soluyabileceğiniz rotalar arasındadır. Dünyanın ilk endüstri kanalı Bridgewater ve ilk yolcu treni istasyonu da bu bölgede kurulmuştur. Castlefield, şehri bu denli özel kılan detayların başında gelir.

Manchester Town Hall

Manchester’ın merkezinden biri olan Albert Square’de görebileceğiniz bu bina, Sanayi Devrimi’nin izlerini taşır. Dönemin refahını ve gücünü simgeleyen bu bina oldukça etkileyici bir mimariye sahiptir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.