Mineralnye Vody'de Gezilecek Yerler

Rusya mimarisinin eşsiz örneklerini barındıran Mineralnye Vody'nin her köşesi ziyaretçilerinde hayranlık uyandırır. Oldukça ilgi çekici mimari yapılara ev sahipliği yapan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler:

Kutsal Bakire Katedrali

Mineralnye Vody Kutsal Bakire Katedrali

Ortodoks mezhebine mensup olanlar için oldukça önemli bir mekân olan ve Rus mimarisinin kimliğini taşıyan Kutsal Bakire Katedrali; kırmızıya çalan taşları ile görsel açıdan oldukça etkileyicidir. Kubbelerinde altın renginin kullanılması ile farklı bir havaya sahip katedral, günümüzde de mabet olarak kullanılmaktadır.

Terskiy Horse Ranch

Terskiy Horse Ranch

Mineralnye Vody bölgesindeki özel atların bulunduğu bu hara, şehre gelen turistlerin en sık uğradığı mekânlardan bir tanesidir. Hem at sevmek hem de at binmek isteyenlerin ziyaret ettiği Terskiy Horse Ranch temiz havası ile ferahlatıcı bir atmosfer sunar.

General Yermelov Anıtı

General Yermolov Anıtı

18. ve 19. yüzyıllarda yaşamış ve Rusya’nın önemli generallerinden bir tanesi olan General Yermelov’un kahramanlıklarını anmak adına dikilen anıt, Mineralnye Vody şehrinin simgesi olarak kabul edilir.

11 Eylül Anıtı

Amerika’nın New York Kenti’ndeki Ticaret Merkezi’ne gerçekleştirilen 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenler anısına dikilen anıt hem turistler hem de yerliler tarafından yılın pek çok günü ziyaret edilir. Bu özelliğiyle anıt, şehrin yakın tarihte sembolleşmiş yapılarından biridir.

Ogon Vechnoi Slavy

Rus Kurtuluş mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına, 1976 yılında inşa edilen Ogon Vechnoi Slavy; mimari yapısı ile görenleri kendine hayran bırakır. Anıt olması özelliğinin yanında pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapan Ogon Vechnoi Slavy turistlerin en sık ziyaret ettiği mekânlardan biridir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.