Samsun'da Gezilecek Yerler

Karadeniz bölgesinin en göz alıcı şehirlerinden birisi olan Samsun, gezilmeye değer tarihi yapıları ve eşsiz güzellikleri ile birlikte sizleri bekliyor.  

Samsun Onur Anıtı (Atatürk Anıtı) 

Samsun Atatürk Anıtı

Şehrin simgesi haline gelen Samsun Atatürk Anıtı, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı yer olan Atatürk Parkı içerisine yapılmıştır. Anıtın etrafında Millî Mücadele ruhunu yansıtan figürler bulunmaktadır. Bu anıt, Samsun halkının kendi arasında para toplayarak Avusturalyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'e 1931 yılında yaptırdığı bir anıttır. Onur Anıtı’nın önünde ve arkasında bronz plaklar üzerinde anıt ile ilgili bilgiler bulundurmaktadır.   

Amisos Tepesi 

Şehir merkezine oldukça yakın olan Amisos Tepesi, şehir merkezine araba ile 4 km uzaklıktadır ve şehrin ilk yerleşim merkezi olarak bilinmektedir. Teleferik ile çıkma imkânı bulunan Amisos Tepesinde; Samsun’a kuş bakışı bakabilir ve renkli fotoğraflar çekinebilirsiniz. 

Bandırma Vapuru Müzesi 

Samsun Bandırma Vapuru Müzesi

2003 yılında halka açılan bu müze, Atatürk’ün Bandırma’dan geldiği gemiyi temsilen yapılmıştır. İçerisinde Atatürk’e ait yazışmaları da inceleyebileceğiniz müze, gezmeye değecek yerler arasında yer alır.

Amazon Köyü 

Samsun Kurşunlu Şelalesi

Amazon köyü, antik dönemin savaşçı kadınlarının yaşadığı yer olarak bilinmektedir. Yunan mitolojisinde önemli yer tutan Amazon kadınlarının balmumu heykellerini barındırdan bu köyü haftanın her günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Akdağ Kayak Merkezi 

Samsun kış turizminin nabzının attığı Akdağ Kayak Merkezi, şehir merkezine araba ile 7 km uzaklıkta yer alıyor. Kayak zemini konusunda oldukça sağlam bir altyapıya sahip olan Akdağ Kayak Merkezi’nde 6 adet kayak pisti bulunuyor. Yeme-içme ve konaklama yerleri de içeren Akdağ Kayak Merkezi eşsiz güzellikleriyle kış aylarında sizleri bekliyor. 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.