Sivas'ta Nerede Ne Yenir?

8 farklı şehir ile komşu olan Sivas tam anlamıyla bir kavşak noktasıdır. Bu özelliği ile birçok ziyaretçisi bulunan şehirde fazla sayıda konaklama alternatifi mevcuttur. Şehrin önemli otelleri arasında Buruciye Otel, Hilton Garden Inn, Büyük Otel, Eretna Otel, Selçuklu Alaaddin Otel ve Revag Palace yer alır. Bu oteller dışında şehir merkezinde çeşitli pansiyon ve konuk evlerinde de konaklama imkânı bulabilirsiniz.


OTEL REZERVASYONU YAP

Sivas’ta Ne, Nerede Yenilir?

Sivas tipik bir Anadolu mutfağına sahiptir. Yemekleri arasında özellikle Sivas köfte oldukça ünlüdür. Bunun yanında kuru salatalık dolması, mercimek badı ve pezik turşusu da tadılması gereken yöresel lezzetlerdir. Peki, ziyaretçilerine lezzet şöleni sunmayı vadeden Sivas’ta ne nerede yenir?

  • Geleneksel Anadolu Mutfağı : Aşçıbaşı Restoran, Lezzetçi Çamlık Restoran
  • Geleneksel Sivas Mutfağı : Sivas Sofrası, Osman Ağa Konağı
  • Kelle : Sivas Kellecisi ve Çorbacısı
  • Çorba : Lezzetçi Çorbacım
  • Pide / Etli Ekmek : Mücahit Etli Pide
  • Sivas Köftesi : Köfteci Ahmet, Özen Kebap
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.