Tahran'da Gezilecek Yerler

İran ve Fas kültürünün özelliklerini tam anlamıyla barındıran Tahran, dünyanın en gözde turistik merkezlerinden biridir. Kendine özgü doğası ve köklü tarihi ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler:

Azadi Kulesi

Tahran Azadi Kulesi

Şehrin simgelerinden biri olan Azadi Kulesi, İran İmparatorluğu’nun 2500. yıl dönümü anısına inşa edilmiştir. İslam ve Sasani mimarisinin en özel örneklerinde biri olan kule, pazar ve perşembe günleri ziyarete açıktır.

Ulusal Hazine Müzesi

Dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Ulusal Hazine Müzesi, mücevher ve değerli taş koleksiyonlarına sahiptir.

Gülistan Sarayı

Tahran Gülistan Sarayı

Tahran’ın en önemli tarihi yapılarından biri olan Gülistan Sarayı, Şah Tahmas döneminde inşa edilmiştir. Büyük bir bahçenin içine konumlandırılan sarayın dış kısmı özel seramik mozaiklerle donatılmıştır. “UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi”nde yerini alan sarayın süslemesi İran’a özgü ayna işçiliğinin en güzel örneklerindendir.

İran Ulusal Botanik Bahçesi

150 hektarlık bir alana yayılan Ulusal Botanik Bahçesi, 160 bine yakın bitki türüne ev sahipliği yapar. Her yıl binlerce turistin akınına uğrayan bahçe, Tahran şehir merkezinde yemyeşil bir alan sunar.

Niavaran Sarayı

Zamanında Farah Diba ve Rıza Şah Pehlevi’nin yaşadığı saray olan Niavaran Sarayı, İran’ özgü el dokuması kıymetli halıları ile dikkat çekiyor. Şah ve kraliçenin kıyafetlerinin de sergilendiği sarayın bahçesi de iç tasarımı kadar görkemli ve şık bir görünüme sahiptir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.