SAYFA BAŞINA DÖN

Erbil’de Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Erbil hem doğal güzellikleri hem de köklü geçmişi ile dikkat çeker.

Erbil Kalesi

Erbil Kalesi

Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan ve şehrin en eski yapıtlarından bir tanesi olan Erbil Kalesi; Asurlar, Sasaniler ve Abbasiler başta olmak üzere şehri hâkimiyeti altına alan bütün devletler tarafından askeri ve idari karargâh olarak kullanılmıştır. Tarihin farklı dönemlerinde hasar gören kalenin restore edilmesi için 2007’de bir kurul oluşturulmuştur. 2014’te UNESCO tarafından “Kültür Mirasları Listesi”ne alınan Erbil Kalesi, şehri ziyaret eden turistlerin gözdesidir.

Erbil Tekstil Müzesi

Erbil’de bulunan Tekstil Müzesi, bölge halkı tarafından Kürt Tekstil Müzesi olarak da isimlendirilir. Burada bulunan eserler, Erbil ve çevre bölgelere ait en güzel işleme ve dokuma örnekleridir. Tarihi açıdan antika değeri taşıyan bu iki katlı müze hem mimarisi hem de içinde sergilenen eserler ile görülmeye değerdir.

Sami Abdulrahman Parkı

Erbil şehir parkı

Doğa ile iç içe olabileceğiniz bu parkta hem temiz havanın tadına doyacak hem de serinleyebileceksiniz. Turistler için bir istirahat noktası olarak değerlendirilebilecek bu park, şehrin sembolleşmiş değerleri arasındadır.

Jalil Khayat Cami

Erbil Hayat Cami

Sultan Ahmet Camii’nden esinlenilerek inşa edilen ve 2007 yılında kullanılmaya başlanan bu cami yaklaşık 2000 kişilik kapasiteye sahiptir. Dini açıdan oldukça büyük öneme sahip cami, Erbil’in her noktasından görülmesi özelliği ile de eşsizdir.

Majidi Land Erbil

Erbil’in eğlence mekânlarının başında gelen Majidi Land, aileniz ve çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir lunaparktır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.