Frankfurt'ta Gezilecek Yerler

Frankfurt’ta gezerken hem tarihi ve nostaljik izlerle hem de modern bir şehir ile karşı karşıya kalacaksınız. Şehirde en çok ziyaret edilen rotalar ise; Orta Çağ’dan kalma yapılar, bahçeler ve şehrin manzarasını seyre koyulabileceğiniz tepelerdir.

Römer

Frankfurt Römer

Belediye binası olarak kullanılan Römer, bir Orta Çağ binasıdır. Şehrin merkezinde yer alan bu bina, şehrin önemli simgelerinden biridir.

Palmengarten Frankfurt

Frankfurt Palmengarten

En çok ziyaretçi alan bölgelerden biri olan Palmengarten, Frankfurt Johann Wolfgang Goethe-Üniversitesi’ne ait devasa büyüklükte bir botanik bahçedir.

Main Tower

Main Tower; Frankfurt’un en yüksek binalarından bir tanesidir. Her tarafı cam olan ve muhteşem bir şehir manzarasına ev sahipliği yapan binanın içerisinde restoran da bulunur.

Goethe’nin Evi

Dünyaca ünlü yazar Goethe’nin doğup büyüdüğü ev olan Goethe Evi şehrin merkezindedir. Müze olarak kullanılan ve sanatseverlerin ilk rotası olan ev; o dönemin izlerini taşıyan iç dekorasyonu ile oldukça ilgi çekicidir.

Stadel Museum

Orta Çağ’dan kalma eserlerin yer aldığı Stadel Müzesi; Avrupa tarihi ve sanatı meraklılarının en gözde rotaları arasındadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.