Gaziantep'e Ne Zaman Gidilir?

Gaziantep'te havalar eylül ve kasım ayları arasında oldukça ideal seyrediyor. Karasal bir iklim yaşandığı için özellikle temmuz ve ağustos ayları çok sıcak; aralık, ocak ve şubat ayları ise soğuk geçiyor. Sıcak ya da soğuk havalardan etkilenenler için; eylül, ekim ve kasım ayları mantıklı seyahat dönemleri haline geliyor. Gezginlerin çoğu Gaziantep gezilerini planlarken; ilkbahar ya da sonbahar aylarını tercih ediyor. Bu tarihlerde gerçekleştirmelerinin bir diğer nedeni ise Gaziantep uçak bileti ve Gaziantep otel fiyatlarının yaz aylarına göre nispeten daha düşük olması.

Gaziantep Hava Durumu

Gaziantep hava sıcaklıkları temmuz ve ağustos aylarında ortalama 27 dereceyi görüyor. Bu tabii ki termometre sıcaklığı; hissedilen sıcaklık ise bir hayli yüksek olabiliyor. Gaziantep kış mevsiminde, özellikle aralık ve şubat ayları arasında soğuk oluyor. Hava sıcaklığı kolay kolay sıfırın altına inmese bile yüksek yapıların bulunmaması nedeniyle rüzgar kendini hissettiriyor. “Soğuk havalardan etkilenmem!” ya da “Rüzgar umurumda değil!” diyenler için en iyi tatil fırsatı kış aylarında. En ucuz Gaziantep uçak biletleri ve otel fiyatları bu dönemde oluşuyor.

 

 

Gaziantep'e Nasıl Gidilir?

 

Gaziantep Havalimanı

Gaziantep, bölgenin en önemli merkezlerinden biri olduğu için oldukça geniş bir havalimanına sahip. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı olarak adlandırılan havalimanının kodu, GZT. Tel: (0342) 582 11 11 Gaziantep Havalimanı ile merkez arasında yaklaşık 20 kilometre mesafe bulunuyor. Havalimanı-Balıklı otobüsüne binerek şehir merkezine ulaşılabiliyor. Bunun dışındaki ulaşım seçenekleri ise Havaş, araç kiralama ve taksidir.

Gaziantep’e Ne Zaman Gitmeli?

Gaziantep yaz tatili için iyi bir seçim olabilir. Tarımın binlerce yıldır önemli bir yer tuttuğu Gaziantep, festivaller konusunda da tarımdan destek alıyor. Islahiye ilçesinde düzenlenen üzüm festivali bunlardan sadece biri. Ağustos ayında gerçekleşen festival ile oldukça farklı bir lezzete sahip olan Islahiye üzümünü tadabilirsiniz.

Gaziantep’te bahar tatili de çok eğlencelidir. Antep, fıstığı ile ünlü bir şehir Tabii ki Fıstık Festivali de yapılıyor. Eylül ayının ilk haftası gerçekleştirilen festival ile hem fıstık tanıtılıyor hem de birçok farklı kültürel etkinlik yapılıyor. Gaziantep için en uygun zamanı belirleyecek olan sizsiniz. Yıllık izniniz ya da keyif alacağınız etkinliklere göre planınızı yapmalısınız.

 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.