SAYFA BAŞINA DÖN

Kopenhag’da Gezilecek Yerler

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag; kuzey kültürünü adım adım hissedeceğiniz sokakları, tarihi ve kendine özgü dokusu ile farklı bir dünyanın kapılarını aralar. İşte Kopenhag’dan görmeden dönmemeniz gereken birkaç yer:

Küçük Deniz Kızı

Kopenhag küçük denizkızı

Kopenhag’ın Langelinje Pier bölgesinde, taşlardan birinin üstüne oturan deniz kızı 1913 yılında heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından bronz ve granit kullanarak yapılmıştır. Bu deniz kızı heykeli; Danimarka Kraliyet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Deniz Kızı Balesi’ni çok beğenen Carl Jacobsen’in sponsorluğuyla yaptırılmıştır. Heykel; Kopenhag’ın simgelerinden birisi haline gelmiş ve yaklaşık 100 yıldır ziyaretçilerin ilgiyle ziyaret ettiği bir yer olmuştur.

Nyhavn

Kopenhag Nyhavn

Nyhavn şeridi, kanal kenarında şehrin tüm hareketine dahil olabileceğiniz bir nokta. Binaları ile şehrin yüzyıllardır süregelmiş mimari yapısını görebilir, günün bir kısmını burada oturarak veya mağazalarını gezerek değerlendirebilirsiniz. Bu bölgedeki en dikkat çeken yapı, 1680’li yıllarda yapılan ve hiç bozulmadan günümüze miras kalan 9 numaralı evdir. Bölgede dikkat çeken bir diğer ev ise, masallarıyla ünlü olan Andersen’in yaşadığı 20 numaralı evdir. Nyhavn; özellikle yaz mevsimi ve noel döneminde ziyaretçilerine büyüleyici bir atmosfer sunar.

Tivoli Bahçeleri

Kopenhag Tivoli Bahçeleri

19. yüzyıldan kalma oldukça ilginç bir lunapark olan Tivoli Bahçeleri, nisan ve eylül ayları arasında hizmet verir. Farklı bir konsepti bulunan lunaparkta; antika hız treni ve canlı eğlence programları bulunur. Şehrin renkli ve dinamik kimliğini yansıtan Tivoli Bahçeleri, özellikle aileler için ideal rotalar arasında yer alır.

Amelienborg Sarayı

Kopenhag Amelienborg

18. yüzyıldan kalma bu saray kraliyet tarafından “yazlık saray” olarak kullanılmıştır. Farklı mimari tarzları görmek isterseniz bu saray rokoko tarzı ile ilginizi çekebilir. Sarayın içinde bulunan müze, bölge tarihinin özel anlarını ziyaretçileriyle buluşturur. Saray ziyaretinde, kraliyet muhafızlarının yürüyüşlerini seyretmek de mümkündür.

Danimarka Ulusal Müzesi

1743 yılında “Prens Sarayı” olması amacıyla inşa edilen bu bina bugün müze olarak hizmet vermektedir. Tarihsel açıdan oldukça zengin olan bu müzede; Taş Devri, Orta Çağ ve Rönesans dönemine ait birçok obje ve eser sergilenmektedir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.