tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Kopenhag’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Kopenhag’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag; kuzey kültürünü adım adım hissedeceğiniz sokakları, tarihi ve kendine özgü dokusu ile farklı bir dünyanın kapılarını aralar. İşte Kopenhag’dan görmeden dönmemeniz gereken birkaç yer:

Küçük Deniz Kızı

Kopenhag küçük denizkızı

Kopenhag’ın Langelinje Pier bölgesinde, taşlardan birinin üstüne oturan deniz kızı 1913 yılında heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından bronz ve granit kullanarak yapılmıştır. Bu deniz kızı heykeli; Danimarka Kraliyet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Deniz Kızı Balesi’ni çok beğenen Carl Jacobsen’in sponsorluğuyla yaptırılmıştır. Heykel; Kopenhag’ın simgelerinden birisi haline gelmiş ve yaklaşık 100 yıldır ziyaretçilerin ilgiyle ziyaret ettiği bir yer olmuştur.

Nyhavn

Kopenhag Nyhavn

Nyhavn şeridi, kanal kenarında şehrin tüm hareketine dahil olabileceğiniz bir nokta. Binaları ile şehrin yüzyıllardır süregelmiş mimari yapısını görebilir, günün bir kısmını burada oturarak veya mağazalarını gezerek değerlendirebilirsiniz. Bu bölgedeki en dikkat çeken yapı, 1680’li yıllarda yapılan ve hiç bozulmadan günümüze miras kalan 9 numaralı evdir. Bölgede dikkat çeken bir diğer ev ise, masallarıyla ünlü olan Andersen’in yaşadığı 20 numaralı evdir. Nyhavn; özellikle yaz mevsimi ve noel döneminde ziyaretçilerine büyüleyici bir atmosfer sunar.

Tivoli Bahçeleri

Kopenhag Tivoli Bahçeleri

19. yüzyıldan kalma oldukça ilginç bir lunapark olan Tivoli Bahçeleri, nisan ve eylül ayları arasında hizmet verir. Farklı bir konsepti bulunan lunaparkta; antika hız treni ve canlı eğlence programları bulunur. Şehrin renkli ve dinamik kimliğini yansıtan Tivoli Bahçeleri, özellikle aileler için ideal rotalar arasında yer alır.

Amelienborg Sarayı

Kopenhag Amelienborg

18. yüzyıldan kalma bu saray kraliyet tarafından “yazlık saray” olarak kullanılmıştır. Farklı mimari tarzları görmek isterseniz bu saray rokoko tarzı ile ilginizi çekebilir. Sarayın içinde bulunan müze, bölge tarihinin özel anlarını ziyaretçileriyle buluşturur. Saray ziyaretinde, kraliyet muhafızlarının yürüyüşlerini seyretmek de mümkündür.

Danimarka Ulusal Müzesi

1743 yılında “Prens Sarayı” olması amacıyla inşa edilen bu bina bugün müze olarak hizmet vermektedir. Tarihsel açıdan oldukça zengin olan bu müzede; Taş Devri, Orta Çağ ve Rönesans dönemine ait birçok obje ve eser sergilenmektedir.

Yukarı Yukarı