Münih'te Gezilecek Yerler

Kendine özgü doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Münih; korunmuş mimarisi, müzeleri, sanat galerileri ve tarih kokan sokakları ile misafirlerine eşsiz bir seyahat fırsatı sunuyor.

MarienPlatz

Münih MarienPlatz

1158 yılında suç işleyen kişilerin cezalandırıldığı bir meydan olan MarienPlatz; günümüzde ise dükkân, kafe ve restoranları ile oldukça hareketli bir caddedir. Bakire Meryem Heykeli, Altes Rahaus, Neues Rathaus ve St. Peter Kilisesi’nin bu caddede yer alması nedeni ile turistler tarafından sık sık ziyaret edilir.

Frauenkirche

Münih Frauenkirche

Münih Katedrali olarak da bilinen Frauenkirche, 1488 yılında inşa edilmiştir. Yapımı 20 yıl süren katedralde Kral IV. Ludwig gibi pek çok önemli kişinin mezarı bulunur.

St. Peter Kilisesi 

12. yüzyıldan günümüze kadar gelebilen kilise Münih’teki en eski dini yapı olarak kabul edilir. İAziz Peter heykelinin de yer aldığı kilise Alman halkı için oldukça önemlidir.

Neues Rathaus

Münih Neues Rathaus

Yeni Belediye Sarayı olarak bilinen yapı 1905 yılında inşa edilmiştir. Gotik yapıların bir örneği olan yapının içerisine 400 oda bulunur. Turistler binaya sadece belirli gün ve saatlerde girebilir.

İngiliz Bahçesi

Münih İngiliz Bahçesi

İngiliz Bahçesi Avrupa’nın en büyük parklarından biridir. 1789’da Kral Teodor tarafından Isar Nehri kıyısına yaptırılmıştır. Münih halkı ve gelen turistler için muhteşem bir doğa harikası olan bahçe yaklaşık 3,7 kilometrekarelik bir alanı kaplar.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.