tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Şanlıurfa'da Ne Alınır?

Otel Önerilerine Göz At Şanlıurfa'da Ne Alınır?
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Şanlıurfa’da alınabilecekler listesi içinde halı, kilim, bakır işleri, Urfa peyniri, isot, Urfa fıstığı, nar pekmezi ve şifalı bitkiler başı çekiyor. Gümrük Hanı, Bedesten, Sipahi Pazarı gibi adreslerden otantik eşyaları ve yöresel lezzetleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. Urfa City, Novada Park ve Piazza AVM ise şehrin önde gelen alışveriş merkezlerinden.

Şanlıurfada alışveriş

Tarihi Kapalı Çarşı

Tarihi eskilere dayanan birçok şehrimizde olduğu gibi Urfa’nın da tarihi bir kapalı çarşısı bulunuyor. 63 numaralı otobüs ile gidilebilen çarşı içerisinde çeşitli meslek gruplarının pazarları yer alıyor. Kazan pazarı ve eski kuyumcu pazarı gibi farklı hediyelik eşyaların alınabileceği yerlere uğrayabilirsiniz.

Adres: Pınarbaşı Mah. 1211. Sok. 2 H 63210 Eyübbiye/Şanlıurfa

 

Bedesten (Kazzaz Pazarı)

Bedesten olarak da adlandırılan Kazzaz Pazarı, rengarenk bir görünüme sahip.Tarihi Kapalı Çarşı ile bitişik olan Kazzaz Pazarı; ipekli, kadife gibi farklı kumaş türleri ile dokunan yöresel kıyafetlere ev sahipliği yapıyor. 1700’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen bedesten, 1999 yılında restore edilmiş. Tarihi Kapalı Çarşı için olduğu gibi Kazzaz Pazarı’na da 63 numaralı otobüs ile ulaşılabiliyor.

Adres: Yeni Mah. Balıklıgöl Cad. Şanlıurfa

 

Sipahi Pazarı

Tarihi Kapalı Çarşı’nın yanı başında yükselen ve bir hanı andıran yapısıyla dikkat çeken Sipahi Pazarı’nda, 20’den fazla dükkan mevcut. Bu dükkanlarda ağırlıklı olarak el işi halı ve kilim satılıyor. Bu nedenle Sipahi Pazarı’na kilim pazarı ya da halı pazarı da deniyor. Tarihi Kapalı Çarşı’yı ziyaret ederken bu özel mekanı da gezmeyi ihmal etmemelisiniz.

Adres: Yeni Mah. Balıklıgöl Cad. Şanlıurfa

 

Urfacity AVM

Şanlıurfa’nın tarihi merkezinin oldukça dışında olsa da, zamanınız bolsa tercih edebileceğiniz alışveriş mekanlarından biri olan Urfacity AVM, 30 bin metre karelik devasa bir yaşam alanına sahip. AVM içerisinde çoğunluğu zincir markalardan oluşan, 50’den fazla mağaza bulunuyor. Tabii eğlence kısmı ihmal edilmiyor. AVM içerisinde Go Kart ve bowling salonu gibi çok sayıda alternatif mevcut. Urfacity AVM’ye 36, 61, 12 ve 74 numaralı otomobiller ile ulaşılabiliyor.

Adres: Esentepe Mah. Osmangazi Cad. Yenişehir/Şanlıurfa

 

AbidePark Alışveriş Merkezi

Urfa şehir merkezinden uzaklaşmak gibi bir niyeti olmayanlar için en ideal adres AbidePark AVM oluyor. Altında büyük bir marketin bulunduğu AVM’nin üst katlarında ise mağazalar ve restoranlar bulunuyor. AbidePark’ın en büyük avantajı ise oteller ve müzeler gibi birçok noktaya rahat erişilebilmesi oluyor. Şehir merkezinde bulunduğu için yakınından 63, 90, 57 ve 95 kodlu otobüsler gibi çok sayıda otobüs geçiyor.

Adres: Bamyasuyu Mahallesi Haliliye/Şanlıurfa


Yukarı Yukarı