tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Stuttgart’ta Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Stuttgart’ta Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Stuttgart, köklü geçmişi ve doğal güzellikleriyle her yıl binlerce turisti ağırlar. Kendine özgü mimarisi ve ormanlarıyla gözde turizm beldelerinden biri olan Stuttgart'da mutlaka görülmesi gereken yerler:

Mercedes-Benz Müzesi

Stuttgart Mercedes Benz müzesi

Otomobil tarihinin başlangıcı kabul edilen 1886 yılından günümüze kadar, tüm Mercedes otomobillerin sergilendiği müze endüstri alanında oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca mimari yapısıyla da ilgi odağı olan müze, iki farklı bölümden oluşur. Müzede aynı zamanda kronolojik sıraya göre düzenlenen sergiler de bulunur. Endüstriyel otomotiv tarihini ve insanların yaşam biçimlerinin nasıl değiştiğini gözlemlemek isterseniz mutlaka Mercedec-Benz Müzesi'ni ziyaret etmelisiniz.

Wilhelma

Stuttgart Wilhelma

Eski kraliyet parkı olan ve 19. yüzyılda inşa edilen park hem bölge halkının hem de turistlerin ilgi odağıdır. Doğası ile adından söz ettiren Stuttgart’ta bulunan park; Moro stili binaları ve zengin botanik bahçeleri ile şehrin dinlendirici noktasıdır.

Yeni Saray

Stuttgart Yeni Saray

18. yüzyılda barok tarzda inşa edilen saray bölgenin en önemli yapılarından biridir. Dük Karl Eugen’in isteği üzerine Wuerttemberg ailesi için inşa edilen saray, gücün ve ihtişamın göstergesidir. Avrupa’nın en yeni saraylarından biri olan Yeni Saray, her ne kadar II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmüş olsa da daha sonra restore edilerek kullanıma açılmıştır. Yeni Sray, günümüzde Stuttgart Mali İşler ve Eğitim Bakanlığı olarak hizmet vermektedir.

Eski Kale (Altes Schloss)

950’li yıllarda şehri savunmak amacıyla yapılan kale, 14. yüzyılda dönemin dükü Cristoph von Wuerttemberg tarafından genişletilmiştir. Kale, süreç içerisinde birçok defa yangın ve savaş bombardımanları nedeni ile yıkım tehlikesi geçirmiş fakat son olarak 1962 yılında restore edilerek günümüzdeki haline kavuşmuştur. Kale aynı zamanda 1944 yılından beri bölgenin tarihini yansıtan, Taş Devri’nden Orta Çağ’a kadar birçok dönemin eserlerini barındıran bir müze niteliğindedir. Ayrıca içerisinde Junges Schloss adında bir müze daha bulunur.

Gezinizde size Alman kültürü ve tarihi hakkında önemli bilgiler verebilecek olan bu kale, şehrin önemli sembollerindendir.

Stuttgart Televizyon Kulesi

216,61 metre yüksekliğinde olan televizyon kulesi dünyanın ilk betonarme telekomünikasyon kulesi olması nedeniyle büyük önem taşır. 10 Ocak 1954 tarihinde yapımına başlanan bu kule 20 ay sonra tamamlanmıştır.

Yukarı Yukarı