Venedik'te Gezilecek Yerler

Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur. Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir.

Grand Kanal Turu

Venedik Grand Kanal

Bu tur; şehrin ana kanalından geçen bot veya kayıklar ile tarihi binaları denizden izleme imkânı tanır. Piazza San Marco ile Rialto Köprüsü’nü birleştiren şehrin ana hattı ile yol boyunca Gotik dönem ve erken Rönesans yapılarını uzaktan seyre dalabilirsiniz.

San Marko Bazilikası

Venedik’in en meşhur katedrali olan San Marko Bazilikası, San Marko meydanında yer alır. Bizans mimarisinin özelliklerini taşıyan bazilika, kapılarının üstündeki altın kaplama mozaiklerle oldukça ihtişamlı bir yapıdır.

san marko bazilikası ve meydanı

San Marko Meydanı

Venedik’in en büyük meydanı olan San Marko, birbinden güzel mimari yapılara ev sahipliği yapması sebebiyle turistlerin gözde rotaları arasında yer alır. Meydanda ziyaretçilerin dinlenip, bir şeyler yiyip içebileceği kafeler de bulunur. Meydanda bulunan 500 yıllık saat kulesi Torre dell'Orologio’nun tepesi de muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine sunar.

Rialto Köprüsü

Şehrin ilk yerleşim yerini temsil eden Rialto köprüsü, 1588 yılında inşa edilmiş anıtsal bir yapıttır. 400’den fazla köprüsü olan Venedik’te bu köprü, tarihi ve mimarisi ile ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Şehrin tarihinin izlerini taşıyan köprü, Grand Kanal üzerinde bulunmaktadır.

Adalar

Venedik’in irili ufaklı birçok adası vardır. Şehrin karmaşasından uzaklaşıp, farklı bir atmosfer tatmak isterseniz; şehir merkezine 40 dakika mesafede yer alan ve rengarenk kutu evleriyle ünlenen tarihi Burano Adası’nı ve 30 dakikalık mesafede bulunan, plajlarıyla meşhur Lido Adası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.