Bağdat'ta Gezilecek Yerler

Köklü geçmişi ve kendine has doğal güzellikleri ile dikkat çeken Bağdat; eski dönemlerden kalma pek çok sanat eserine ev sahipliği yapar.

Bağdat camii

Al-Şehid Anıtı

İran-Irak savaşında ölen şehitler adına yaptırılan anıt, “Şehitler Anıtı” olarak da bilinir. Başkentin en değerli simgelerinden biri olarak kabul edilen anıt, ünlü Iraklı mühendis Saman Kamal ve heykeltıraş İsmail Fettah Al Türk tarafından tasarlanmıştır. 40 metre yükseklikte ve turkuaz rengindeki bu anıt mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır.

Bağdadi Müzesi

1970 yılından beri hizmet veren müze, Bağdat tarihi ile ilgili önemli detaylara ev sahipliği yapar. Dicle nehri kenarında yer alan Bağdadi Müzesi, balmumu heykelleri ile ön plana çıkar.

Irak Ulusal Müzesi

1926 yılından beri hizmet veren Irak Ulusal Müzesi, 170 binden fazla eserin sergilendiği tarihi bir müzedir. 5 bin yıllık geçmişe sahip eserlerin bulunduğu müze, Irak tarihinin aynası olarak kabul edilir.

Hatra Harabeleri

M.Ö. 3. yüzyılda Selevkos İmparatorluğu tarafından Dicle ile Fırat ırmaklarının arasında kurulan Hatra Harabeleri, birçok tapınağa sahiptir. “UNESCO Dünya Mirası Listesi”nde yer alan arkeolojik site mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.