Basel'de Gezilecek Yerler

Dünyanın en huzurlu ülkelerinden biri olan İsviçre’nin üçüncü büyük kenti Basel; kendine özgü mimarisi, doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Sadece tarihi yapılarıyla değil; sanat galerileri, müzeleri ve tiyatrolarıyla da ün yapmış bu güzel şehirde başlıca görülmesi gereken yerlere göz atalım.

Rheinfähre

Basel rheinfahre

Şehrin en önemli sembolü olan Rheinfähre nehri, Basel atmosferini ve ruhunu en yakından soluyabileceğiniz destinasyon. Şehrin muhteşem manzarasını seyre çıkmak için sandal turu yapabilir veya nehir manzarasına karşı dinlendirici bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Basel Manastırı

Basel Manastırı

“İsviçre Ulusal Miras” listesinde bulunan bu manastır, 9. yüzyılda gotik bir mimari ile inşa edilmiş önemli bir Protestan kilisesidir. İkiz kulesi ve kiremitli çatısı ile oldukça dikkat çeker ve şehre gelen turistler için önemli bir ziyaret noktasıdır.

Fine Arts Museum Basel

Bölgenin önemli bir yapısı olan bu müze 19.-21. yy. arasında yaşamış sanatçıların 1600’e yakın tablo ve sanat eserlerini bünyesinde barındırır. Müze, Avrupa’nın sanat tarihine doğru bir yolculuğa koyulmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken rotalar arasında yer alır.

Spalentor

Basel Kapısı

“Basel’in Kapısı” olarak da bilinen bu yapı 15.yy’da ticari malların Fransa’dan girişi için kullanılan kapı olarak bilinmektedir. Zamanla kentin simgesel yapılarından birine dönüşen Spalentor, şehri ziyaret edenlerin ilgi odakları arasında.

Marktplatz

Basel Markplatz

Basel şehrinin merkezi ve pazar yeridir. Yüzyıllardır şehrin ana merkezi olarak bilinen Marktplatz, binlerce insanın buluşma noktasıdır. Özellikle Noel döneminde kurulan pazarları ile dikkat çeken bölge, birçok açık hava festivaline de ev sahipliği yapar. 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.