SAYFA BAŞINA DÖN

Hurghada’da Gezilecek Yerler

Hughada; mükemmel sahilleri, çölde safari olanakları, masmavi mercan resifleri ve özwl dalış turlarıyla unutulmaz bir Mısır seyahati vadeden bir şehirdir. Keşfedebileceğiniz sayısız su altı zenginliğinin yanı sıra, çöl bedevilerinin yaşamı da şehri bu denli özel ve farklı kılan detaylar arasındadır. İşte Hurghada’dan görmeden dönmemeniz gereken yerlerden birkaçı:

Hurghada Kum Müzesi

Hurghada kum müzesi

Hurghada Kum Müzesi, Orta Doğu ve Afrika’da yer alan tek açık hava müzesidir. 42 adet heykel ve 17 adet kabartmadan oluşan müze koleksiyonunun yapımında dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçılarla çalışılmıştır. Hurghada kültürünü oldukça doğal koşullarda keşfedeceğiniz Kum Müzesi, seyahatinizde uğramadan dönmemeniz gereken yerlerden biridir.

Bedevi Köyü

Hurghada bedevi köyü

Sahra’nın bir parçası olan Doğu Çölü, Hurghada’nın Safaga bölgesinde yer almaktadır. Burada geleneksel yaşamlarını sürdüren çöl bedevilerini ziyaret etme ve yaşam biçimlerini gözlemleme şansını yaşayabilirsiniz. Devasa kum tepeleri ve uçsuz bucaksız çöl kumlarının içinde, bambaşka bir dünyada hissedeceğiniz bu bölgeyi rehber eşliğinde ziyaret etmeniz gerekmektedir.

KızıldenizHurghada kızıldeniz

Adeta masmavi bir cennet sunan Kızıldeniz, benzersiz resifleri, çeşitli sualtı batıklarıyla dünyanın her yerinden turisti kendine çekmektedir. Batık gemiler, mercan kayalıkları gibi dalış sporu için eşsiz fırsatlar sunan bu bölgede kendinizi masmavi sulara bırakarak, derinlikleri keşfedebilirsiniz. İsterseniz tekne turlarıyla çevrede bulunan diğer adaları da görebilirsiniz.  

Mısır Gubal Boğazı

Mısır Gubal Boğazı (Straits Of Gubal), Sina Yarımadası ile Kızıldeniz arasında yer almaktadır. Hurghada’nın en dar su şeridi olan bu bölgede, The Thistlegorm adlı gemi batığı ve devasa mercan kayalıklarına dalış yapabilirsiniz. Dalış turizminin en popüler destinasyonlarından biri olan bölgeye, Hurghada’dan ulaşım da oldukça kolaydır.

Sindbad Submarine

Hurghada sinbad denizaltı

Hurhada’da 22 metre derine kadar inebilen Sindbad Submarine adlı bir denizaltı bulunmaktadır. Dalış sporuna alternatif olarak tercih edebileceğiniz bu deneyim ile yaklaşık bir saat boyunca Kızıldeniz’in derin maviliklerini keşfedebilirsiniz. Sualtının benzersiz ve rengarenk gözlemleyebilir, Mısır seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.