tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Hurghada’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Hurghada’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Hughada; mükemmel sahilleri, çölde safari olanakları, masmavi mercan resifleri ve özwl dalış turlarıyla unutulmaz bir Mısır seyahati vadeden bir şehirdir. Keşfedebileceğiniz sayısız su altı zenginliğinin yanı sıra, çöl bedevilerinin yaşamı da şehri bu denli özel ve farklı kılan detaylar arasındadır. İşte Hurghada’dan görmeden dönmemeniz gereken yerlerden birkaçı:

Hurghada Kum Müzesi

Hurghada kum müzesi

Hurghada Kum Müzesi, Orta Doğu ve Afrika’da yer alan tek açık hava müzesidir. 42 adet heykel ve 17 adet kabartmadan oluşan müze koleksiyonunun yapımında dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçılarla çalışılmıştır. Hurghada kültürünü oldukça doğal koşullarda keşfedeceğiniz Kum Müzesi, seyahatinizde uğramadan dönmemeniz gereken yerlerden biridir.

Bedevi Köyü

Hurghada bedevi köyü

Sahra’nın bir parçası olan Doğu Çölü, Hurghada’nın Safaga bölgesinde yer almaktadır. Burada geleneksel yaşamlarını sürdüren çöl bedevilerini ziyaret etme ve yaşam biçimlerini gözlemleme şansını yaşayabilirsiniz. Devasa kum tepeleri ve uçsuz bucaksız çöl kumlarının içinde, bambaşka bir dünyada hissedeceğiniz bu bölgeyi rehber eşliğinde ziyaret etmeniz gerekmektedir.

KızıldenizHurghada kızıldeniz

Adeta masmavi bir cennet sunan Kızıldeniz, benzersiz resifleri, çeşitli sualtı batıklarıyla dünyanın her yerinden turisti kendine çekmektedir. Batık gemiler, mercan kayalıkları gibi dalış sporu için eşsiz fırsatlar sunan bu bölgede kendinizi masmavi sulara bırakarak, derinlikleri keşfedebilirsiniz. İsterseniz tekne turlarıyla çevrede bulunan diğer adaları da görebilirsiniz.  

Mısır Gubal Boğazı

Mısır Gubal Boğazı (Straits Of Gubal), Sina Yarımadası ile Kızıldeniz arasında yer almaktadır. Hurghada’nın en dar su şeridi olan bu bölgede, The Thistlegorm adlı gemi batığı ve devasa mercan kayalıklarına dalış yapabilirsiniz. Dalış turizminin en popüler destinasyonlarından biri olan bölgeye, Hurghada’dan ulaşım da oldukça kolaydır.

Sindbad Submarine

Hurghada sinbad denizaltı

Hurhada’da 22 metre derine kadar inebilen Sindbad Submarine adlı bir denizaltı bulunmaktadır. Dalış sporuna alternatif olarak tercih edebileceğiniz bu deneyim ile yaklaşık bir saat boyunca Kızıldeniz’in derin maviliklerini keşfedebilirsiniz. Sualtının benzersiz ve rengarenk gözlemleyebilir, Mısır seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Yukarı Yukarı