tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Konya'da Ne Alınır?

Otel Önerilerine Göz At Konya'da Ne Alınır?
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Konya’da alınacaklar listesinin başında leziz yiyecekler ilk sırada. Küflü peynir, tulum peyniri, gevrek, Mevlana şekeri ve lokum mutlaka almanız gereken favori lezzetlerden. Mevlana bibloları, halı ve kilimler ise şehirde sıklıkla görebileceğiniz hediyelik eşyalardan bazıları.

Kadınlar Pazarı ile Melike Hatun Pazarı yöresel lezzetler bulabileceğiniz alışveriş noktaları arasında. Kent Plaza AVM ve Novada Outlet ise alışveriş meraklılarının ziyaret etmesi gereken AVM’lerden.

Konya alışveriş rehberi

Konya'da Alışveriş


Kadınlar Pazarı

Geçmişte köylerde yaşayan kadınların bahçe ya da bostanlarında yetiştirdikleri ürünleri getirip sattığı bir merkez olan Kadınlar Pazarı, tarihi mekanında yüzlerce satıcısıyla hayatına devam ediyor. Özellikle yerel peynirler ve taze sebzeler burada bulabileceğiniz en önemli ürünler. Konya’nın özel olarak hazırlanan tulum peyniri meşhur. Kadınlar Pazarı’ndan İstanbul ya da Ankara’da satılan tulum peynirlerinin yarı fiyatına, kaliteli tulum peyniri alabilirsiniz. Melike Hatun Çarşısı olarak bilinen Kadınlar Pazarı’na ulaşmak için 106-A, 124-A ve 36-B gibi birçok otobüsü kullanabilirsiniz. Neredeyse şehirdeki tüm otobüsler bu bölgeden geçiyor.

Adres: Akçeşme Mah. Mengüc Cad. No:2 42020 Karatay/Konya


Bedesten Çarşısı

Bedesten, “kumaş ve mücevher satılan kapalı çarşı” demek ama Konya’da bulunan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen bedestenin üstü açık. Oldukça büyük bir alana yayılmış olan bedesten, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmiş. Neredeyse her bütçeye uygun bir şeylerin bulunduğu bedesten, açık bir alışveriş merkezine benziyor. Bu tarihi merkez içerisinde ayakkabıdan  mücevhere kadar neredeyse her şey bulunuyor. 105-A gibi birçok farklı otobüs ile “Şeraffettin-Eski Garaj” durağına ulaştıktan sonra inmeniz ve Tevfikiye Caddesi yönünde kısa bir yürüyüş yapmanız gerekiyor.

Adres: Şükran Mah. Fıçıcılar Sok. No:12 42040 Meram/Konya


Kent Plaza AVM

Konya’nın en büyük AVM’leri arasında olan Kent Plaza, çocukların eğlenebileceği parkı ve zincir mağazaları ile biliniyor. Kent Plaza AVM’nin oldukça geniş bir otoparkı bulunuyor. Bu nedenle kiralık araç ile gidebilirsiniz. AVM’ye tramvay ile de ulaşılabiliyor. Aydınlıkevler tramvay durağının karşısında yer alan AVM, haftanın 7 günü açık.

Adres: Bedir Mah. Ataseven Cad. No: 2 42300 Selçuklu/Konya


Kulesite AVM

Konyalıların hafta sonlarında tercih ettiği bir başka AVM olan Kulesite, üst katlarından benzersiz bir Konya manzarası sunuyor. Konya’nın bir dönem en büyük AVM’leri arasında yer alması nedeniyle oldukça sevilen Kulesite, yüze yakın mağazaya ev sahipliği yapıyor.

Adres: Ferit Paşa Mah. Kule Cad. No:8 Nalçacı 42060 Selçuklu/Konya


Novada Outlet

Dünya markalarına ev sahipliği yapan Novada Outlet AVM, hesaplı bir alışveriş için ideal merkezlerden biri olarak gösteriliyor. Geniş bir otopark alanına sahip olması ise avantajlarından bir diğeri diyebiliriz. Novada Outlet, labirent gibi dizayn edilen AVM’lerden farklı olarak kolay gezilebilen bir yapıya sahip. 18-A, 58-A ve 80-A gibi otobüsler ile ulaşılabiliyor.

Adres: Sancak Mah. Veysel Karani Cad. No:6 42250 Selçuklu/Konya


Yukarı Yukarı