SAYFA BAŞINA DÖN

Konya’ya Ne Zaman Gidilir?

Konya’da tipik karasal iklim görülüyor. Kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçiyor. Kış aylarında bazen hava gerçekten soğuk olabiliyor ama buradan yaz aylarının çok sıcak geçtiğini çıkarmamak gerekiyor. Yaz ayları sıcak seyretse bile şehir içerisinde insanlar bunalmıyor. Bu nedenle kış mevsimi dışında Konya seyahatinizi planlayabilir; ucuz uçak bileti için ise Pegasus’un avantajlı uçuşlarını tercih edebilirsiniz.

Konya'ya ne zaman gidilir

Konya'da Nasrettin Hoca Mevsimi

Konya’da genellikle yaz mevsimi ortasında Nasrettin Hoca festivali düzenleniyor. Akşehir ilçesinde düzenlenen festival boyunca eşeğe ters binme gibi çeşitli etkinlikler yapılıyor ve neredeyse tüm ilçe halkı huzurunda göle maya çalınıyor.

Aralık'ta Mevlana Vuslat Yıl Dönümü

Bir diğer önemli etkinlik ise aralık ayında düzenlenen Mevlana Vuslat Yıl Dönümü oluyor. Mevlana anması şeklinde adlandırabileceğimiz dönem boyunca Mevlevilik ile ilgili bilgilere erişilebiliyor.


Konya Havalimanı

Anadolu’nun tarihi yerleşim yerlerinden olan Konya’nın havalimanı o kadar da eski değil. İlk olarak askeri havalimanı şeklinde kullanılan Konya Havalimanı, 2000 yılında eklenen sivil yapı ile günümüzdeki halini alıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için HAVAŞ, taksi, otobüs ya da rent a car ile 18 kilometre kat etmek gerekiyor.


Konya Havalimanı Resmi Web Sitesi: http://www.konya.dhmi.gov.tr/havaalanlari/default.aspx?hv=28

 

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.