Konya’ya Ne Zaman Gidilir?

Konya’da tipik karasal iklim görülüyor. Kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçiyor. Kış aylarında bazen hava gerçekten soğuk olabiliyor ama buradan yaz aylarının çok sıcak geçtiğini çıkarmamak gerekiyor. Yaz ayları sıcak seyretse bile şehir içerisinde insanlar bunalmıyor. Bu nedenle kış mevsimi dışında Konya seyahatinizi planlayabilir; ucuz uçak bileti için ise Pegasus’un avantajlı uçuşlarını tercih edebilirsiniz.

Konya'ya ne zaman gidilir

Konya'da Nasrettin Hoca Mevsimi

Konya’da genellikle yaz mevsimi ortasında Nasrettin Hoca festivali düzenleniyor. Akşehir ilçesinde düzenlenen festival boyunca eşeğe ters binme gibi çeşitli etkinlikler yapılıyor ve neredeyse tüm ilçe halkı huzurunda göle maya çalınıyor.

Aralık'ta Mevlana Vuslat Yıl Dönümü

Bir diğer önemli etkinlik ise aralık ayında düzenlenen Mevlana Vuslat Yıl Dönümü oluyor. Mevlana anması şeklinde adlandırabileceğimiz dönem boyunca Mevlevilik ile ilgili bilgilere erişilebiliyor.


Konya Havalimanı

Anadolu’nun tarihi yerleşim yerlerinden olan Konya’nın havalimanı o kadar da eski değil. İlk olarak askeri havalimanı şeklinde kullanılan Konya Havalimanı, 2000 yılında eklenen sivil yapı ile günümüzdeki halini alıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için HAVAŞ, taksi, otobüs ya da rent a car ile 18 kilometre kat etmek gerekiyor.


Konya Havalimanı Resmi Web Sitesi: http://www.konya.dhmi.gov.tr/havaalanlari/default.aspx?hv=28

 

 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.