Zürih'e Ne Zaman Gidilir?

Kentte ılıman okyanusal bir iklim görüldüğü için kış ayları soğuk, yaz ayları ise sıcak hava etkisini gösteriyor. Ziyaretçiler için en ideal aylar ise, sıcaklık değerlerinin artış gösterdiği temmuz ve ağustos aylarıdır. Eğer şehri festivallerin yoğun olduğu aylarda gezmek isterseniz ekim ayına seyahat planlayabilirsiniz. Şehrin ünlü kızak yarışmalarına katılmak isterseniz şubat ve mart aylarını tercih edebilirsiniz. Zürih seyahatiniz için 4-5 gün ayırarak şehri detaylıca keşfedebilirsiniz.

Zürih ne zaman gidilir?

UCUZ UÇUŞ BUL

Zürih'teki Festivaller

Züri Fascht: Parti ve konserlerden oluşan festival, şehrin en büyük etkinliği olarak biliniyor. Her 3 yılda bir temmuz ayında kutlanan bu eğlenceli organizasyon, genellikle Zürih Gölü ve Limmat Nehri kıyısına kuruluyor.

Food Zurich: 150'yi aşkın etkinlikten oluşan festival, 11 günlük bir gıda şölenini anımsatıyor.

Street Parade: Ağustos ayının ortalarına doğru yapılan ve dünyanın en büyük tekno müzik festivali olan Street Parade, her yıl ünlü DJ’lere ev sahipliği yapıyor.

Sechselauten: Nisan ayının 3. haftasında kutlanılan ve bahar festivali olarak bilinen organizasyon, şehrin yerel kültürünün bir parçası gibi hissetmek isteyenlere renkli bir şölen sunuyor.

Dörfli-Facht: Sanatsal performanslar, farklı mutfak lezzetleri ve canlı gruplar eşliğinde güzel bir festival ruhu yaşatıyor.

Zürih Film Festivali: Bilim kurgu filmlerinden oluşan festivalde, eğlence dolu dakikaların yanı sıra oyuncular ve film yönetmenleri çeşitli başarılarından dolayı ödüllendiriliyor.

 

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.