Zürih'te Gezilecek Yerler

Avrupa'nın adeta ekonomi ve kültür başkenti olarak nitelendirilen Zürih, modern yaşam olanakları ve zengin turistik değerleriyle gelen tüm gezginleri etkilemeyi başarıyor.

Lindenhos Tepesi

Zürih'in bir alt bölgesi olarak öne çıkan Lindenhof, Türkçede "Ihlamur Ağacı Bahçesi" ismiyle anılıyor. Özellikle eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhos Tepesi, kesinlikle görülmeye değer. Karolenjler ve Roma Dönemi'ne ait kalıntılarla çevrili olan bölgeye geldiğinizde ağaçların gölgesinde kendinizi dinlendirebilir ve şehrin eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Dilerseniz Zürih Kantonu'nda bulunan Uetliberg'e giderek şehrin mükemmel silueti eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Fraumünster Kilisesi

Roma Dönemi mimarisini yansıtan Fraumünster Kilisesi, İsviçre'nin en nadide yapılarından bir diğeri. Münsterhof Meydanı’nda konumlanan bu yapıtın vitraylarına ve muazzam atmosferine adeta âşık olacaksınız.

Grossmünster (Great Minster) Kilisesi

Zürih grossmunster kilisesi

İkiz kuleleriyle dikkati çeken Grossmünster (Great Minster) ise şehrin en devasa mimarilerinin başında geliyor. Ancak Romaneks tarzındaki kilisenin kulelerine çıkmak için toplamda 187 basamaklı merdivenlerden çıkmanız gerek.

İsviçre Ulusal Müzesi

İsviçre Ulusal Müzesi ise şehrin geleneklerini ve kültürel birikimini en iyi yansıtan koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. Gustav Gull tarafından tasarlanan müzede gezerken pek çok sanatsal tasarıma rastlayabileceksiniz. 

Chinagarden

Alçak bir duvarla çevrilen Çin Bahçesi, Zürih’te görülmesi gereken yerlerin başını çekiyor. Merkezinde küçük bir adaya sahip göleti olan bahçede Su Sarayı olarak adlandırılan yapı bulunuyor.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.