SAYFA BAŞINA DÖN

Eindhoven'da Gezilecek Yerler

Sanayi devrimi sonrasında oldukça gelişen şehirde turistlerin yoğun ilgi gösterdiği birçok yer bulunuyor. Kültür turunuzu kentin tarihi kiliselerinin yanı sıra sanat ve teknoloji müzelerinde gerçekleştirebilirsiniz.

eindhoven-philips-muzesi

Van Abbe Müzesi

Dünyanın meşhur modern sanat müzelerinden biri olan Van Abbe Müzesi’nde 2 bin 700’e yakın eser sergileniyor. Bu eserler arasında El Lissitzky, Pablo Picasso ve Kandinsky Wassily gibi ünlü ressamların çalışmaları da yer alıyor.

Philips Müzesi

Şehrin gelişmesinde büyük rol oynayan Philips, kurmuş olduğu müze ile de yıllar boyunca gelişen teknolojisini ziyaretçilere göstermiş oluyor. Ampul ile faaliyete başlayan firmanın bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmaların hepsi kronolojik sıra ile müzede yer alıyor. Müzede çocukların oynayabileceği dijital oyunların dışında Micheal Jackson için tasarlanan ışıklı eldiven de bulunuyor.

DAF Müzesi

Philips gibi kentin sanayisinde katkısı olan DAF’ın müzesinde markanın kurulduğu günden bugüne kadar üretmiş olduğu otobüs, kamyon, tır, kamyon gibi çeşitli araçlar kronolojik sıra ile sergileniyor.

Saint Catherine Kilisesi

Mısır, Türkiye, Litvanya gibi birçok ülkedeki kiliselere adı verilen Saint Catherine, Eindhoven’da da önemli tarihi yapıtlar arasında. 1867 yılında neo-gotik tarzda inşa edilen kilisede 73 metre uzunluğunda 2 adet kule bulunuyor. Kilisenin içinde öne çıkan özellikleri arasında ise vitraylar yer alıyor.

Genneper Parkı

Yeşil alanları ile meşhur kentin en büyük parkı olan Genneper Parkı’nda birçok bitki çeşidi var. Doğal güzelliklerin tadını çıkarabileceğiniz bu parkta havuz, buz pateni, yürüyüş yolu gibi aktiviteye uygun yerler bulunuyor. Parkın içinde gezerken Eindhoven ve Ton Smits Huis Çizgi Film Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.