SAYFA BAŞINA DÖN

Nürnberg'de Gezilecek Yerler

Köklü bir geçmişe sahip olan Nürnberg’de Orta Çağ ve Roma-Germen İmparatorluğu’nun hem mimari hem de kültürel yansımalarını hissedebilirsiniz. Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler: 

Kaiserburg Kalesi (Nuremberg Castle)

Nürnberg kalesi

Tarihi kayıtlarda ilk kez 11. yüzyılda adından bahsedilen kale; Orta Çağ döneminin Romanesk ve Geç Gotik stillerini yansıtır. Kaiserburg Kalesi, 2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen günümüze kadar korunmuştur. Turistlerin ilgi odağı olan ve Eski Şehir’in yakınında bulunan kale aynı zamanda oldukça güzel bir manzaraya sahiptir.

Nürnberg Kilisesi

Nürnberg kilisesi

Şehrin önemli mimari yapılarından biri olan kilise, Roma-Cermen İmparatoru 4. Charles’ın emriyle inşa edilmiştir. Bölgenin zengin tarihi geçmişini yansıtan Orta Çağ koleksiyonunu bünyesinde barındıran kilise, 1948 yılından bu yana Noel Pazarı açılış seremonisine de ev sahipliği yapar. 1506 yılında yerleştirilen saat ve 1988 yılında Klais Orgelbau tarafından tasarlanan piyano da kilisenin özel parçaları arasındadır.

Saint Lorenz Kilisesi (Lorenzkirche)

Nürnberg lorenzkirche

1477 yılında yapımı tamamlanan kilise, kentin Gotik mimari dokusunu yansıtan önemli yapılardan biridir. 2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen aslına uygun biçimde yapılan restorasyonlar sayesinde günümüze kadar ulaşmıştır. Bu kilise de, Nürnberg Kilisesi gibi, özel bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

Cermen Ulusal Müzesi

1852 yılında kurulan müze; 1,3 milyon parçalık koleksiyonuyla, Almanya’nın tarihi yolculuğuna ev sahipliği yapar.

Albert Dürer Evi

Almanya’nın önemli ressamlarından Albert Dürer’in evi 1871 yılında müze haline getirilmiştir. Eski Şehir’in kuzeybatı ucunda yer alan bu müzede; ressamın eserlerini görebilir, dönemin atmosferini hissedebilirsiniz. Müzeyi, Albert Dürer’in eşi Agnes Dürer’i canlandıran bir aktristin rehberliğinde gezebilir ve böylece gezi planınıza ilginç bir anı ekleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.